מכון אריקה לנדאו

נוסד 1969

חוגים לילדי כיתה ז”

 

כיתה ז
יום א’ יום ב’ יום ג’  יום ד’ יום ה’
16:00-17:30      
17:45-19:15

פיתוח web, סייבר ובינה מלאכותית

חושבים בתלת מימד

חשיבה מדעית

* מבוא לבינה מלאכותית-איך מחשבים חושבים?

לחזרה לרשימות החוגים לפי קבוצות גיל לחצו כאן

* מלא/סגור לרישום

החוגים:

.

חושבים בתלת מימד הדרכה: שלומי מרקוביץ

איך נוזל יכול להפוך לפלסטיק מוצק? מה זה אומר “להדפיס שוקולד”? האם אפשר להדפיס כל דבר בתלת מימד?

בחוג נלמד את כל מה שצריך לדעת על הדפסות תלת מימד, משלב הרעיון ועד ליצירת אובייקט מוחשי. נבין ביחד איך חושבים על רעיון טוב למוצר, איך מעבירים את הרעיון מהראש אל הדף ואיך יוצרים מודל תלת ממדי במחשב, באמצעות תוכנות תלת מימד מקצועיות. , .

נלמד על סוגים שונים של טכנולוגיות לייצור מונחה מחשב –  חיתוך לייזר, CNC והדפסות תלת מימד, ועל סוגי החומרים שמהם ניתן ליצור אובייקטים. נבין איך מדפסות תלת מימד עובדות, ואיזה סוגים שונים של מדפסות קיימות בעולם. נלמד מה זה אומר “להכין אובייקט להדפסה”, ולמה תמיד כדאי לקחת את הפיזיקה בחשבון…

במהלך החוג נתנסה בהדפסות של אובייקטים מפלסטיק שכל תלמיד יכין בעצמו, מתרגילים פשוטים ועד לפרוייקט מסכם שיביא לידי ביטוי את היצירתיות והידע שכל תלמיד רכש במהלך החוג. בסיום החוג נקיים תערוכה להורים ולחברים בה יוצגו התוצרים של כל תלמיד.

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

.

חשיבה מדעית הדרכה: תומר קגן

כיצד אפשר להשתמש בחוק הקובע זרם חשמלי מתחום הפיזיקה בשביל לפתור בעיות זרם דם בכלי הדם? האם ניתן להשתמש בידע שלנו בהנדסה גנטית כדי לפתור בעיות בכימיה? איך אפשר להשתמש בקרני לייזר כדי לפתור בעיות החבויות במוח האנושי? העניקו לילדכם את הכלים לחשיבה יצירתית מדעית עם החוג החדשני והמרתק שלנו! החוג תוכנן בהתבסס על שיטת הלמידה היעילה Problem Based Learning, שנמצאת בשימוש נרחב בבתי ספר לרפואה בארץ ובעולם.

לאורך תוכנית ייחודית זו, ילדיכם יוכלו להגיע לפתרון אתגרים מדעיים עם התעוזה של חוקר ממולח או רופא מנוסה. באמצעות אתגרים מבוססי עבודת צוות, ילדכם יחדדו את החשיבה הביקורתית, הכישורים האנליטיים והיצירתיות שלהם תוך פתרון בעיות מדעיות מרתקות שמציתות את הסקרנות.

“חדרי הבריחה” המדעיים מתעמקים בתרחישים מהעולם האמיתי ומשלבים בו זמנית את תחומי הרפואה, מדעי המוח, ביולוגיה, כימיה, פיזיקה, הנדסה ועוד. הם ילמדו ליישם עקרונות מדעיים, לשתף פעולה עם חבריהם, לאמץ חשיבה לטובת צמיחה מחשבתית, ולהיות מיומנים בפתרון אתגרים בעתיד – בכל תחום שיבחרו.

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

.

מבוא לבינה מלאכותית הדרכה: עדן פיינגולד

מהפכת הבינה המלאכותית מתרחשת כאן ועכשיו ואין אחד שלא שמע על הנושא בעת האחרונה. היא מתחילה להיכנס לכל תחום בחיינו, ולכן היכרות והתמקצעות בתחום כבר מגיל קטן היא מרכיב חשוב בסל היכולות המודרני של הילדים, מעבר לכך שמדובר נושא מרתק בפני עצמו.

בחוג נלמד את הנושאים המרכזיים בתחום הבינה המלאכותית, כמו למידת מכונה, ראייה ממוחשבת, ועיבוד שפה טבעית.

החוג בנוי בצורה שתאפשר לילדים ללמוד ולהתנסות בעצמם באלמנטים שונים בתחום הבינה המלאכותית. נלמד דברים כמו מהו מודל ואיך מאמנים אותו? מהו עץ החלטות, ועוד נושאים רבים ומגוונים. זאת לצד היכרות והתנסות עם כלים המבוססים בינה מלאכותית אשר נעשה בהם שימוש בתחומים שונים בחיינו.

כל זאת, תוך כדי מתן דגש על פיתוח יכולות פתרון בעיות, חשיבה אנליטית, וחשיבה יצירתית, במהלך למידה מהנה, חווייתית ומעשירה.

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

.

פיתוח web, סייבר ובינה מלאכותית  הדרכה: שוהם ויגיסר

מיועד לבעלי ידע קודם מהחוג שלי ״קוד ורובוטיקה״ או בכלל בתכנות. נלמד את הבסיס לטכנולוגיות הכי חמות היום וניצור בהן.

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות