מכון אריקה לנדאו

נוסד 1969

חוגים לילדי כיתה ז’-ח’

 

כיתה ז-ח 
יום א’ יום ב’ יום ג’  יום ד’ יום ה’
16:00-17:30

     
17:45-19:15

חושבים בתלת מימד

כתות ז-ח

דרוש מנהיג

כתה ז

בין הפטיש לגלימה*

כתות ז-ח

לחזרה לרשימות החוגים לפי קבוצות גיל לחצו כאן

 

החוגים:

בין הפטיש לגלימה הדרכה: גיא סלע

אבל למה??? כי ככה אמרתי!

איזו תשובה מעצבנת, נכון? ילדים שומעים את התשובה הזו לעתים קרובות, אבל גם מבוגרים שומעים אותה הרבה יותר משנדמה לנו. לעתים קרובות המדינה אומרת לאנשים שאסור להם לעשות משהו (להסתובב בלי מסכה, לנסוע במהירות מסויימת, לעשות מסיבה בשעות מסויימות). במקרים האלו היא בעצם אומרת לנו בחוק “אל תעשה, כי ככה אמרתי”. אז מה בעצם ההבדל בין המדינה לבין ההורים שלנו? ומה ההבדל בין חוקי המדינה לכללים שקובעים ההורים שלנו (לכו לישון עד שעה מסויימת, רק תוכנית טלוויזיה אחת ביום)?

החוג הזה יעסוק בשאלה זו ובשאלות דומות ויבחן סוגיות אקטואליות או היסטוריות (מתקנות הקורונה ועד משפטו של סוקרטס) בראי השאלות האלו.

ננסה להבין מה הבעיה עם הגזירות של המלך פרדיננד פדהצור (חוץ מזה שהן נורא מעצבנות). נבחן האם “אנרכיסט” הוא כינוי גנאי, למה (אם בכלל) חייבים לציית לחוק והאם חובה זו מוגבלת רק למדינות דמוקרטיות. נשאל את עצמנו האם אנחנו בוחרים להיות בקבוצה של איירון מן או של קפטן אמריקה. נחשוב האם ראוי להעניש את האדם האחרון על פני כדור הארץ. נחקור מדוע לא מטילים אחריות פלילית על ילדים והאם צריך להבחין בין ילדים עם יכולות שכליות יוצאות דופן (כמוכם) לילדים אחרים.

דבר אחד בטוח. לאף אחת מהשאלות האלו התשובה לא תהיה “כי ככה אמרתי”.

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

.

דרוש מנהיג הדרכה: אוהד אורגל

ברוכים הבאים לדרוש מנהיג, חוג ייחודי ומתקדם בו נלמד ונחקור מה הופך מנהיג למנהיג .

נלמד כולנו מה זה אומר להיות מנהיג? בחוג נתנסה במשימות מנהיגות מרתקות ומלהיבות, נלמד כיצד מנהיגים קיבלו החלטות ברגעים קשים ונתנסה גם אנו במציאת פתרון לבעיה מורכבת וכיצד להנהיג ולהוביל לפתרון מוצלח.

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

.

חושבים בתלת מימד הדרכה: שלומי מרקוביץ ולביא זוהר

איך נוזל יכול להפוך לפלסטיק מוצק? מה זה אומר “להדפיס שוקולד”? האם אפשר להדפיס כל דבר בתלת מימד?

בחוג נלמד את כל מה שצריך לדעת על הדפסות תלת מימד, משלב הרעיון ועד ליצירת אובייקט מוחשי. נבין ביחד איך חושבים על רעיון טוב למוצר, איך מעבירים את הרעיון מהראש אל הדף ואיך יוצרים מודל תלת ממדי במחשב, באמצעות תוכנות תלת מימד מקצועיות. , .

נלמד על סוגים שונים של טכנולוגיות לייצור מונחה מחשב –  חיתוך לייזר, CNC והדפסות תלת מימד, ועל סוגי החומרים שמהם ניתן ליצור אובייקטים. נבין איך מדפסות תלת מימד עובדות, ואיזה סוגים שונים של מדפסות קיימות בעולם. נלמד מה זה אומר “להכין אובייקט להדפסה”, ולמה תמיד כדאי לקחת את הפיזיקה בחשבון…

במהלך החוג נתנסה בהדפסות של אובייקטים מפלסטיק שכל תלמיד יכין בעצמו, מתרגילים פשוטים ועד לפרוייקט מסכם שיביא לידי ביטוי את היצירתיות והידע שכל תלמיד רכש במהלך החוג. בסיום החוג נקיים תערוכה להורים ולחברים בה יוצגו התוצרים של כל תלמיד.

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

.