מכון אריקה לנדאו

נוסד 1969

חוגים לילדי כיתה ז’-ח’

כיתה ז-ח 
יום א’ יום ב’ יום ג’  יום ד’ יום ה’
16:00-17:30

ארדואינו

16:00-19:00

     
       
17:45-19:15     דיבייט

כתה ז

בין הפטיש לגלימה

כתה ז

       

לחזרה לרשימות החוגים לפי קבוצות גיל לחצו כאן

 

החוגים:

ארדואינו הדרכה:  יואב רולר

מה זה “האינטרנט של הדברים” (IOT) ! איך עובדים “בית חכם” או “עיר חכמה” או מכוניות אוטונומיות ?

בואו נצלול פנימה ונכיר מקרוב את המוח בבסיס הטכנולוגיה – רשת בקרים וחיישנים.

כיצד עובד בקר ארדואינו ? איך מחברים אליו חיישנים שונים וקוראים מהם מידע ? היכן משיגים אותם ?

נלמד לתכנת את הבקר ונשלוט על על מערך לדים מתוכנתים (addressable LED’s) .
דרך פרוייקט אישי בו כל אחד יבנה משחק אינטראקטיבי נלמד את עקרונות התכנות של בקרים, סביבת העבודה, אופן פעולת הרכיבים והחיישנים השונים, ונלמד כיצד לחבר ולהלחים אותם ביחד. נגע גם במתמטיקה מאחורי הקלעים. במפגשים ישולבו משחקים חברתיים לגיבוש ואתגרים לעבודת צוות.

כל ילד יקבל אליו הביתה בסוף החוג את מה שבנה.

משך המפגש 3 שעות כולל הפסקה באמצע.  16:00-19:00.

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

.

בין הפטיש לגלימה הדרכה: גיא סלע

אבל למה??? כי ככה אמרתי!

איזו תשובה מעצבנת, נכון? ילדים שומעים את התשובה הזו לעתים קרובות, אבל גם מבוגרים שומעים אותה הרבה יותר משנדמה לנו. לעתים קרובות המדינה אומרת לאנשים שאסור להם לעשות משהו (להסתובב בלי מסכה, לנסוע במהירות מסויימת, לעשות מסיבה בשעות מסויימות). במקרים האלו היא בעצם אומרת לנו בחוק “אל תעשה, כי ככה אמרתי”. אז מה בעצם ההבדל בין המדינה לבין ההורים שלנו? ומה ההבדל בין חוקי המדינה לכללים שקובעים ההורים שלנו (לכו לישון עד שעה מסויימת, רק תוכנית טלוויזיה אחת ביום)?

החוג הזה יעסוק בשאלה זו ובשאלות דומות ויבחן סוגיות אקטואליות או היסטוריות (מחוקי הקורונה ועד משפטו של סוקרטס) בראי השאלות האלו.

ננסה להבין מה הבעיה עם הגזירות של המלך פרדיננד פדהצור (חוץ מזה שהן נורא מעצבנות). נבחן האם “אנרכיסט” הוא כינוי גנאי ולמה (אם בכלל) חייבים לציית לחוקי הקורונה. נשאל את עצמנו האם אנחנו בוחרים להיות בקבוצה של איירון מן או של קפטן אמריקה. נחשוב האם ראוי להעניש את האדם האחרון על פני כדור הארץ. נחקור מדוע לא מטילים אחריות פלילית על ילדים והאם צריך להבחין בין ילדים עם יכולות שכליות יוצאות דופן (כמוכם) לילדים אחרים.  דבר אחד בטוח. לאף אחת מהשאלות האלו התשובה לא תהיה “כי ככה אמרתי”.

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

.

דיבייט  הדרכה: אוהד אורגל

רוצים לנצח בוויכוחים עם החברים או ההורים?

הידעתם שרוב מנהיגי ומנהיגות העולם המערבי למדו דיבייט?

מעוניינים לדעת כיצד לשכנע קהל לתמוך בעמדתכם?

דיבייט הינו שם לאומנות הדיון והנאום. כל אחד מאתנו רוצה לדעת איך לנאום בפני קהל ולשכנע את הקהל. בחוג דיבייט נלמד בדיוק כיצד לעשות זאת. החוג מבוסס על לימוד והתנסות, נלמד כיצד לארגן את מחשבותינו לטענות ועמדות ברורות, נלמד חשיבה ביקורתית וכיצד לפתח טיעונים שלמים. נתנסה בנאום ובטכניקות דיבור בפני קהל.   בחוג נתנסה בתחרויות דיבייט, שיפוט , טיפים וסודות לדיבור בפני קהל, נושאי הדיבייט יהיו הנושאים החשובים לכם ומה שמעניין ומטריד אתכם. 

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

.