מכון אריקה לנדאו

נוסד 1969

חוגים לילדי כיתה ו’

כיתה  ו’
ימי א’ ימי ב’ ימי ג’ ימי ד’ ימי ה’
16:00-17:30  

סטארט אפ

 
17:45-19:15 ארדואינו יוצרים תאטרון עיצוב טירות ומבצרים בתלת מימד A team  לוגיקה וחשיבה אסטרטגית
קוד ורובוטיקה  חשיבה מחקרית
יוצרים מנהיגות

לחזרה לרשימות החוגים לפי קבוצות גיל לחצו כאן

* מלא/סגור לרישום

 

החוגים:

ארדואינו הדרכה:  יואב רולר

מה זה “האינטרנט של הדברים” (IOT) ! איך עובדים “בית חכם” או “עיר חכמה” או מכוניות אוטונומיות ?

בואו נצלול פנימה ונכיר מקרוב את המוח בבסיס הטכנולוגיה – רשת בקרים וחיישנים.

כיצד עובד בקר ארדואינו ? איך מחברים אליו חיישנים שונים וקוראים מהם מידע ? היכן משיגים אותם ?

נלמד לתכנת את הבקר ונשלוט על על מערך לדים מתוכנתים (addressable LED’s) .
דרך פרוייקט אישי בו כל אחד יבנה משחק אינטראקטיבי נלמד את עקרונות התכנות של בקרים, סביבת העבודה, אופן פעולת הרכיבים והחיישנים השונים, ונלמד כיצד לחבר ולהלחים אותם ביחד. נגע גם במתמטיקה מאחורי הקלעים. במפגשים ישולבו משחקים חברתיים לגיבוש ואתגרים לעבודת צוות.

כל ילד יקבל אליו הביתה בסוף החוג את מה שבנה.

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

 

A-team הדרכה: אוהד אורגל

ברוכים הבאים לעולם עבודת הצוות, אחד הכישורים החשובים ביותר לחיים במאה ה 21.

בחוג נתנסה בהובלת צוות, בלהיות חבר בצוות, שיתוף פעולה, גיבוי, עזרה וחתירה להצלחה.

הפעילויות מועברות בעזרת משחקי תפקידים, סימלוציות ומשחקי צוות.

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

 

חשיבה מחקרית הדרכה: מל רוזנברג

מה אנחנו יודעים באמת על העולם מסביבנו? ומה מאפיין חשיבה של מדענים? של ממציאים? של סופרים ואמנים אחרים? והאם יתכן שחוקר הוא גם קצת אומן וממציא?

נשאל כיצד מדען רואה את העולם? ונציג תיאוריה לגבי העקרונות חשיבה מדעית HYPOTHESIS BUILDING AND TESTING ואת תיאורית ההפרכה של קארל פופר.

נשאל כיצד ממציא רואה את העולם? ונתרגל שיטות של חשיבה המצאתית ויצירתית – THINKING BETWEEN BOXES, 48CREATE, BRAINSTORMING

נחקור כיצד אמן רואה את העולם? ונחשף לחשיבה קצת אחרת – NONSENSE, FICTION, MUSIC, VISUAL ART

ביחד עם המשתתפים בקורס נגלה מה מעניין אותנו לחקור, נתכנן ונבצע ניסויים, נציג ונבקר את התוצאות, נציע שיפורים ואלטרנטיבות להמצאות שכבר קיימות, נמציא המצאות שהם גם USEFUL (שימושיות), וגם- USELESS (חסרות תועלת לכאורה). נצייר, נכתוב, ננגן ונעשה ‘שטויות’.

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

.

יוצרים מנהיגות  הדרכה: אהרל’ה מאירוביץ

איך ניתן לגייס את המוח המורכב שלנו למטרותינו ולשלוט בו? מה הקשר בין ראיה, והאופן שבו אנו רואים את העולם, ובין מנהיגות? איך צומחים מתוך כישלון ואיך אפשר למנף טעויות שכולנו עושים, לטובתנו? בחוג נלמד מה הקשר בין סוד ההקשבה, ליכולת המנהיגות שלנו. נכיר, קצת יותר, את המוח המופלא שלנו, ואיך רותמים אותו למנהיגות. נחשוף מסרים סמויים שנמצאים בתוכנו ובסביבתנו ואיך ניתן להתגבר עליהם או להשתמש בהם. נגלה עד כמה עולמנו החיצוני, נובע מעולמנו הפנימי, ובמה כדאי להשקיע יותר…

בחוג נחשף לחומר חדש למחשבה, נבנה ארגז כלים, שיגדל מסדנא לסדנא ויפתח את כוח המנהיגות שלנו. נצפה בסירטוני וידאו להמחשה, נקיים דיונים וסיעורי מוחות קבוצתיים, נתנסה ונשחק בהובלה ובהנהגה, נלך עם הרעיונות שלנו וניזום תוכניות בעקבות המוח היצירתי שלנו.

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

.

יוצרים תאטרון  הדרכה: שנית יהודיין

עולם התיאטרון מורכב מהרבה אלמנטים: משחק, בימוי, תפאורה, תלבושות, כוריאוגרפיה,  טקסט ועוד.

בחוג “יוצרים תיאטרון” נחשוף את הילדים לתהליך יצירת היצירה הבימתית ונאפשר לילדים להיות כל היוצרים עצמם.

חווית היצירה הינה תהליך משותף, עבודת צוות בה ננסה למצוא ולהוציא את החוזקות של כל ילד וילדה: מכתיבת הטקסט ועד ניהול ההפקה, דרך כל מה שביניהם.

במהלך החוג ניקח כולנו יחד אחריות משותפת ומלאה על פרויקט היצירה אשר בסיומו ימצאו הילדים את עצמם עם נסיון לא רק על הבמה אלא גם מאחוריה.

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

 

 

לוגיקה וחשיבה אסטרטגית  הדרכה: איגור רומננקו

מתי כדאי להיות ‘נץ’ ומתי ‘יונה’ ? באיזה אסטרטגיה כדאי לי להשתמש בכל מצב? האם כדאי לי לשתף פעולה או לשמור על כל הקלפים לעצמי?

נשחק בלוגיקה : ואיך מבחינים אם טיעון של חברנו הוא תקף או בטל?

איך משחקים ב’בורסה’? ואיזה ‘מניות’ כדאי לקנות ומתי?

בחוג נכיר את ‘תורת המשחקים’ ונדמה את ‘דילמת האסיר’ במגוון וריאציות. נרחיב את המושג ‘משחק’, נלמד מהם יסודות המשחק, ממה הוא מורכב, וניצור משחקים בעצמנו. נראה כיצד משחק יכול להתבטא בכל תחומי החיים, גם בפוליטיקה, סחר, אקטואליה ובעצם בכל מפגש, לכל מטרה, ובכל מקום.

החוג מעניק לילדים כלים פרקטיים לזיהוי ומיפוי של אתגרים בחיי היומיום. הילדים ייחשפו ויתנסו במשא ומתן, ילמדו להשתמש במגוון כלים של תורת הרטוריקה, וידעו ליישמם בחיים האמיתיים.

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

 

 

סטארט אפ  הדרכה:  יואב רולר

יש לי רעיון! איך מוציאים אותו לפועל?  אנו חיים במדינת ישראל הנמצאת בין המובילות בעולם בתחום היזמות והחדשנות. אולי צץ לנו איזה רעיון מעניין אך עדיין לא לקחנו אותו לשלב הבא …

איך הופכים רעיון למציאות ? מהי חשיבה מחוץ לקופסא ?   איזה עוד רעיונות יכולים להיות לי ?

בחוג נכיר ביחד את השדות השונים מהם נולדים רעיונות ונגלה מהי יזמות. נפעל כצוות מחקר ופיתוח בחקירת רעיונות שונים ובמימושם בשלבים השונים כמו עיצוב מוצר, סקר קהל, בניית מודל עסקי, פרסום וגיוס מימון, יצור, שיווק ועוד. 

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

.

עיצוב טירות ומבצרים בתלת מימד הדרכה:  תומר אשכנזי

חוג טירות פנטזיה מועבר ברוח משחקי פנטזיה, משחקי אסטרטגיה ומיניאטורות. החוג משלב סיפור הרפתקאות יחד עם תוכנת טינקרקאד לעיצוב בתלת ממד במטרה לעודד דמיון, יצירתיות ועשייה. 

את השיעורים מלווה לוח משחק גדול אשר פרוס במרכז הכיתה. הלוח מתאר את עולם הפנטזיה בו מתרחשת ההרפתקה. משיעור לשיעור נחשף בפני הילדים סיפור ההרפתקה בעקבותיו הם מקבלים משימות שונות לעיצוב בתוכנת טינקרקאד. כל שיעור או שניים יתווספו על גבי הלוח עוד ועוד אלמנטים אשר יודפסו בתלת ממד (דמויות, גשרים, צמחיה, מנגנונים שונים, חומות, מגדלים וטירות) אותם יעצבו הילדים  ע”פ התקדמותם במשחק.

מבנה הקורס מאפשר לגרות את חוש הדמיון והיצירתיות ולהגביר את הרצון להשתתפות תוך פיתוח הידע והיכולת. הרצון של התלמידים להגדיל את “ארגז הכלים” יאפשר להם לעצב חלקים מדויקים יותר ובכך להגיע להישגים טובים יותר במשחק. הם יפגשו באתגרים טכניים אשר יובילו אותם לכשלונות ונצחונות.

הקורס משלב הדפסה תלת ממדית יחד עם מוצרי רדי מייד, כלי מדידה ועבודה ידניים. במהלך הקורס יחשפו התלמידים בזמן אמת לדברים הקורים בעולם בתחום ההדפסה התלת ממדית ויוכלו לשאוב השראה עבור התוצרים שלהם.

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

.

קוד ורובוטיקה הדרכה: שוהם ויגיסר

רובוטים עוזרים כיום לבני האדם בתחומים רבים ומגוונים, החל מעבודות בית קטנות עד לפסי הייצור במפעלים גדולים, למקרי חירום והצלה, ואף כמשחק לשעשוע בשעות הפנאי.

ככל שהטכנולוגיה מתפתחת, רובוטים משמשים אותנו ביותר ויותר תחומים, ולכן עכשיו זה הזמן המתאים להכיר את מי שאולי עתיד להיות בקרוב לידידו הטוב של האדם.

החוג שלנו מתאים לכל מי שרוצה לבנות רובוט אמיתי בעצמו, לתכנת אותו ולשפר אותו,

למי ששואל איך עובד רובוט,  ולמי שיש רעיונות לרובוטים שישנו את העולם ולא יודע מאיפה להתחיל…

הלימוד בחוג בעזרתם של ידידנו החדשים – הרובוטים, יעזור לנו ללמוד מושגים פיסיים ויסודות פיסיקאליים וכל זאת נעשה בעבודת צוות ופתרון בעיות במשותף, בצורה ייחודית וכנראה שונה ממה שהכרתם עד כה.

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

.