מכון אריקה לנדאו

נוסד 1969

חוג חשיבה יצירתית

זהו החוג הראשון והיסודי שבו מתחילים ילדי גן וכיתות א’ ו – ב’ את לימודי העשרה במכון. החוג מבטא את הגישה היצירתית שפיתחה ד”ר אריקה לנדאו.

DSCF3901הגישה היצירתית כוללת בתוכה עקרונות של רב תחומיות המאפשרים התבוננות רבת זוויות בכל נושא. מושם דגש על מכלול האישיות של הילד עם טיפוח ההיבטים הריגשיים והחברתיים לצד הקוגניטיביים. החוג מעודד לשאול הרבה שאלות ולחפש יותר מתשובה אחת לכל בעיה או שאלה. למידה זו מבוססת על חוויות רבות והתנסוויות מגוונות.

 

מטרתו לפתח ולטפח חשיבה ויצירתיות אצל הילדים, לגרות את הילדים לשאול שאלות רבות, ואף פעם לא להסתפק בתשובה אחת, לחפש אחר פתרונות רבים לכל בעיה. לגרות אותם למצוא אפילו בדבר מוכר וידוע משהו חדש, משהו שלא ראו בו קודם. בכל שיעור נחשפים הילדים לנושא אחר, כאשר המטרה היא להכיר את הנושא היבטים שונים ומגוונים ככל הניתן (לדוגמא צבע – צבע מהיבט מדעי, צבע מהיבט אסתטי אומנותי, צבע בטבע, בטכנולוגיה ועוד). המפגש מתחיל בשאלה ולעולם לא יסתיים בנקודה, אלא בשאלה חדשה.

75a3df59-8d11-4255-a4fb-40ca31894e1b

מדי סמסטר מספר מורים מעבירים את החוג, שהוא למעשה שם כולל לחוגים ששונים מאוד בתכנים הנמסרים בו, כאשר כל מורה בונה ומעצב את החוג על פי הנושאים הקרובים לליבו. בכל מפגש ישנה התמקדות בנושא אחר, למשל : השתקפות, שיווי משקל, ביחד ולחוד, המצאות חשובות בהיסטוריה, איך מקבלים החלטות, החיים בחלל, החיים בעתיד, תעופה ועוד ועוד כיד המצאתו ודימיונו של כל מדריך.

לחזרה לרשימות החוגים לפי קבוצות גיל לחצו כאן