מכון אריקה לנדאו

נוסד 1969

הגישה החינוכית

“בכיתה הרגשתי לא-שייך. משועמם. לא הצלחתי להתחבר” כך מתארים  רבים מבוגרינו את תחושתם בבתי הספר, “ואז הגעתי למכון – והכל השתנה. לפתע מצאתי את עצמי בחברת ילדים נוספים, שלמדו מתוך שמחה ולא מתוך שעמום או כפייה. הרגשתי איתם נוח. ויותר מכך, בחוגים עצמם נחשפתי לנושאים חדשים, עודדו אותי לחוות את הנלמד, לשאול את כל השאלות, לגלות שבכל שאלה יש שאלה נוספת – ולא הפסיקו לאתגר אותי.  נתנו לי במכון הזדמנות אדירה. זאת היתה נקודת מפנה משמעותית בחיי”

%d7%a4%d7%a2%d7%99%d7%9c%d7%95%d7%aa-%d7%a7%d7%99%d7%a5-1

מכון אריקה לנדאו, שהינו עמותה ציבורית ללא כוונות רווח, שם לו למטרה לאתגר ולקדם ילדים מוכשרים, לסייע להם לפתח את הפוטנציאל הטמון בהם ולטפח את היצירתיות והכישרונות הייחודיים להם.

פעילות המכון היא עפ”י הגישה החינוכית-יצירתית, אותה פיתחה ד”ר אריקה לנדאו, המטרה לפתח את האישיות הכוללת של הילד: שכלית, רגשית וחברתית.

תוכנית ההעשרה של החוגים כוללת נושאים שונים ומגוונים: מדעים מדויקים, מדעי המחשב, מדעי החיים, טכנולוגיה, מדעי הרוח, החברה, אמנות ומנהיגות.

טווח הגילאים הוא רחב – מילדי גן טרום חובה (5) ועד תיכון (15). לכל ילד מותאמים הלימודים לאחר ראיון אישי המתבצע על ידי יועצות המכון. במהלך השנה מלווה הצוות את הילדים ונמצא בקשר שוטף עימם ועם הוריהם.