מכון אריקה לנדאו

נוסד 1969

חוגים לילדי גן חובה – ממשיכים

גן חובה – תלמידים ממשיכים
יום א’ יום ב’ יום ג’  יום ד’ יום ה’
16:00-17:30  
         
17:45-19:15 שבט הילדים  אסטרו-קידס
       

לחזרה לרשימות החוגים לפי קבוצות גיל לחצו כאן

 

החוגים:

.

אסטרו-קידס הדרכה: מיכל מדבד

מה זה מערכת השמש? מה גורם לשמש להאיר? מהם ההבדלים בין כוכב לכוכב-לכת? באיזה כוכב הייתם רוצים לבקר? מה הייתם מביאים לשם מתנה מכדור הארץ?..

במפגשים שלנו נהפוך לחוקרים צעירים ונחקור את כדור הארץ, הירח והשמש שלנו. נצא למסע דמיוני בחלל באמצעות כפתור הדמיון ונכיר כוכבים נוספים שגרים ממש לידנו. נשאל שאלות ונחקור את תנאי החיים שלהם ונגלה ממצאים מפתיעים ומרתקים. בקורס שלנו נדמיין ונתחפש לאסטרונאוטים ולכוכבים, נבנה דגמים, נעשה יצירות וניסויים ונשחק בהמון משחקים יצירתיים ומהנים שיעזרו לנו להכיר טוב יותר את החלל.

אני מזמינה אותכם לצאת יחד איתי למסע מרתק וחוויתי בין הכוכבים.

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

.

שבט הילדים  הדרכה: יעל קרסיק

בואו לגלות את הקסם והפליאה הטמונים ביסודות הטבע ובהתרחשות המחזורית שמסביבנו.

ביחד, סביב מדורת השבט שניצור, נלמד להקשיב אחד לשני, לטבע ולסביבה, נכיר תרבויות שונות ונתנסה בעבודה עם חומרים שונים ומפתיעים.

בשבט המיוחד שלנו נגלה מהו הכוח המיוחד הטמון בנו כקבוצה. נתנסה באתגרים ומשימות המשפרים כישורים חברתיים ומחזקים את היכולת שלנו כקבוצה, יחד עם טיפוח תחושת המסוגלות והיצירתיות האישית של כל אחת ואחד.

בין הדברים שנתנסה בהם בחוג; נתבונן בארבעת היסודות שבטבע  – אדמה, מים, אש ואוויר. נספר סיפורי בריאה ממיתולוגיות שונות ונחקור את תנועת המים, האדמה, האוויר והאש . ניצור מהדמיון עולם שבו משתלבים היסודות.

נכיר ונתנסה בצבע מהטבע, מה שמשותף לאדמה, חלזונות ועלים? מה האדם הפיק מהם בזמן קדום? איך בעזרת סימנים עם הידיים אנו מעבירים מסר ללא מילים? איזה סיפור ניסו האנשים להעביר בעזרת הידיים ב”מערת הידיים” בארגנטינה? ניצור מקל דיבור והקשבה שנוכל להשתמש בו גם בבית, נספר את הסיפור על נכדו של המלך טאו שלמד להיות מנהיג ע”י פיתוח יכולת ההקשבה שלו ביער. ועוד ועוד….

במהלך החוג נוצרת אווירה נעימה וחוויה משמעותית של יצירה, שיתוף ותקשורת מקרבת.

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות