מכון אריקה לנדאו

נוסד 1969

בברכת חג פסח שמח…

הורים וילדים יקרים,

ערב חג הפסח תש”פ ייזכר לדורות – כאחר, כמאתגר, כזה אשר בו אנו נדרשים להישמר לנפשותינו, לחרוג מהמוכר לנו, מהמסורת אישית והקולקטיבית ולא לפגוש את משפחתנו – וזאת, דווקא כדי לשמור עליהם. בגעגוע.

אני מאחלת לכולנו חג שמח, שנצליח לשמור על רוח איתנה באתגר המיוחד הזה ועל בריאות.

אנו במכון מחכים חושבים עליכם ומחכים לכם בימים בטוחים יותר ובתקווה שאלו יגיעו במהרה

חג שמח, הילה וצוות המכון

ולילדים, אספתי עבורכם מספר הֶסְכֵּתים או בשמם הנפוץ יותר פודקאסטים ובימי חול המועד תוכלו יום יום לבחור מה מתאים לכם ולהנות מהמגוון.

אז…

פודקאסט  (Podcast) בעברית על פי החלטת האקדמיה ללשון עברית הֶסְכֵּת היא מעין תוכנית רדיו המופצת באינטרנט. היא מאפשרת לנו העשרה מתוך עניין בזמן המתאים לנו. ואין מתאים מזמן קורונה להתחיל….

הסטוריה לילדים מאת יובל מליחי

דמויות מרתקות בהיסטוריה האנושית ובהיסטוריה היהודית-ישראלית. נשמע על ממציאים, מתקני עולם, מנהיגים שתרמו לחברה האנושית, מצביאים מפורסמים ואמנים גדולים. הפרקים בסדרה יספרו על עולמנו וגם על עולמם של אחרים. הם יאפשרו לנו להבין את המניעים והסיבות שמאחורי אירועים היסטוריים, ללמוד כיצד התמודדו אחרים עם אתגרים וקשיים אדירים ולהתוודע לתקופות ותרבויות אחרות.

https://www.kan.org.il/podcast/program.aspx/?progId=2030

המעבדה לילדות וילדים גיל מרקוביץ יוצאת למסע הכרות עם כדור הארץ

נצא למסע היכרות עם כדור הארץ. בכל פרק נתחיל בשאלה, והתשובה תגלגל אותנו אל השאלה הבאה. חוקרות וחוקרים יספרו לנו על צמחים, בעלי חיים, מזגי אוויר ואיך אנחנו – בני האדם – משתלבים בעולם המופלא הזה. בתהליך חיפוש התשובות יצוצו שאלות נוספות, והסקרנות תתעצם. מוזמנות ומוזמנים להמשיך את המסע בעצמכם!

 https://www.kan.org.il/podcast/program.aspx/?progId=2127