מכון אריקה לנדאו

נוסד 1969

פתיחת קבוצה לעידוד וטיפוח מיומנויות חברתיות לילדים בעלי יכולות גבוהות

אחד הדברים המטרידים ביותר הורים הוא המצב החברתי של ילדם. הורים רבים עסוקים בשאלות האם לילד או הילדה שלי יש חברים ואילו חברויות הילד או הילדה מממשים.

ליצירת קשרים חברתיים נדרשות מיומנויות חברתיות. אלה מכלול הכלים המאפשרים לנו ליצור אינטראקציה טובה ומעצימה עם הסובבים אותנו ולהתנהג באופן תואם מבחינה חברתית. המיומנויות החברתיות עוזרות לנו  להבין את האחר כמו גם להביע את עצמנו.

ילדים בעלי יכולות גבוהות בולטים ביכולותיהם הקוגניטיביות. אין ספק שמימוש הפוטנציאל הקוגניטיבי הגבוה של הילד המחונן אינו ניתן להפרדה מהתפתחותו הרגשית החברתית. לעיתים, הלחצים על ילדים אלה רבים, יחס אמביוולנטי מהסביבה, בדידות חברתית, דחייה חברתית, תחומי עיניין שונים משל חבריהם, ציפיות גבוהות מהוריהם, מסביבתם, מעצמם ועוד. אחד האתגרים הבולטים הניצבים בפניהם הוא מציאת הדרך לבטא ולממש את יכולתם הגבוהה וידיעותיהם הרבות ועם זאת להישאר חלק מקבוצת-ההשתייכות ולהיות מקובלים על ידי חבריהם.

עבודה בקבוצה היא צורת התערבות טבעית לילדים ויעילה בזכות האפשרות ליצור אווירה תומכת, מערכת יחסים קרובה, שיתוף בחוויות, ולמידה זה מזו. בקבוצה ניתנת לילדים הרגשה שמקבלים אותם, מקשיבים להם, מבינים אותם, והם אהובים.

קבוצה זו מטרתה לעזור לילדים להתמודד עם האתגרים הרגשיים והחברתיים המיוחדים הנלווים ליכולותיהם הגבוהות.

מתחילת ינואר, בימי שני בשעה 19:00 -17:30, תפתח קבוצה לכיתות ג’-ד’.

תאריכי המפגשים: 6/1/20, 13/1/20, 20/1/20, 27/1/20, 3/2/20, 10/2/20, 17/2/20, 24/2/20

עלות המפגשים: 750 ₪

 

במפגשים נאפשר צמיחה אישית, הבעה עצמית ותמיכה חברתית. ירכשו יחד כישורים, יכולות ומיומנויות להתמודדות מיטיבה עם קשיים בקב’ השווים וכן כישורים ומיומנויות לשיח רגשי וזיהוי רגשות (כמו כעס, עלבון, קנאה, תחרות ועוד.. ) יושם דגש לשינוי המחשבות ולפרשנות שמעניקים הילדים לאירועים בחייהם, יועלו נושאים מטרידים ויעשה שיתוף-פירוש-הבנה-הדרכה באמצעות אוריינטציה הבעתית תמיכתית .

השאיפה שהם ימצאו את הכוחות שיצמיחו אותם רגשית וחברתית ויממשו מיומנויות וכלים מעשיים שירכשו בקבוצה.

המפגשים יועברו ע”י יועצת המכון אביבה גורביץ. בעלת תואר שני ביעוץ חינוכי וניסיון ייעוצי רב שנים, כולל הדרכה והנחיית מורים, עבודה קבוצתית וטיפולית עם ילדים ובני נוער.