מכון אריקה לנדאו

ילדים מצטיינים מחוננים

פעילות פסח 2024

פעילות פסח 2024 – ” מה ? פתאום ? ” 

ימים שלישי – חמישי  16-18/4/24

מי חושב שיציאת מצרים התרחשה פתאום? ידוע שעם ישראל יצא בחיפזון באמצע הלילה, עם כמה מצות וציוד לדרך, אבל האם זה קרה פתאום? בלי שום הכנה? בלי שום דבר שקדם לזה? (עשר המכות…) ובכלל האם אתם מכירים משהו שקורה פתאום?

ב 12 לדצמבר 2023 התפרץ בפתאומיות הר הגעש באיסלנד. התפרצויות מרהיבות של  לבה ועשן האירו את שמי הלילה. אך האם כל זה קרה באמת פתאום? או שמשהו התרחש וגעש וביעבע כבר קודם מתחת לפני האדמה? חוקרים מדדו במשך שבועות פעילות סיסמית ערה. איזה תהליכים גיאולוגיים מתרחשים בעולם כל הזמן ויוצרים דברים חדשים?

בחודש יוני 2022 יצאה קבוצת דייגים לדייג שיגרתי באוקיינוס האטלנטי ליד אירלנד. הם שלו ברשתם יצור ימי מוזר ושקוף שנראה כמו חייזר. מומחים זיהו שהוא סוג של סרטן שלא ראו כמותו מעולם. בתהליכים של מיליוני שנים נוצרו פה על פני כדור הארץ יצורים רבים מופלאים ומפתיעים…הם לא נוצרו ביום אחד.

… גם לשחות או לרכב עם אופניים לא לומדים ברגע אחד.

אז בלי להיות הארי פוטר, איזו קפיצה קוונטית היית רוצה לעשות? איזה תהליכים היית רוצה לקצר? היית רוצה כבר היום להיות מדען/נית המחר? או לבנות מכונה שתיקח אותך בשניה לאוסטרליה? הייתם רוצים להפוך לפתע לחכמים יותר מכל בינה מלאכותית, לא בלחיצת כפתור, או לשבת תחת שיח של תפוח אדמה ולגלות עבור האנושות שלצ’יפס יש סגולה בריאותית יוצאת דופן?

אז מה פתאום שתבואו לפעילות? פיתום ורעמסס! (וגם הערים העתיקות האלו לא נבנו ביום אחד ????)  אז בואו מחכים לכם!

 

הפעילות תתקיים בין התאריכים: 16-18/4/24 (ימים שלישי–חמישי),  בין השעות 09:00-13:30.

הסדנאות מועברות ע”י מדריכי/ות המכון.  הילדים משתתפים במהלך כל יום ב-2 סדנאות שונות ע”י מדריכים שונים.

הפעילות מיועדת לילדי כיתות א’ – ו’, לתלמידי המכון ולא רק. ניתן להירשם עם חברים/בני משפחה שאינם תלמידי המכון בגילאים הללו. הפעילות תתקיים בקבוצות קטנות .

 

לוח זמנים ליום פעילות:

09:00-11:00 – סדנא 1

11:00-11:30 הפסקה וארוחת בוקר *

11:30-13:30 – סדנא 2

*יש לשלוח עם הילדים ארוחת בוקר ובקבוק מים.