מכון אריקה לנדאו

נוסד 1969

חוגים לילדי כיתה ז'

כיתה  ז 
יום א' יום ב' יום ג'  יום ד' יום ה'
16:00-17:30 פיצוח קוד והצפנה *  
     
17:30-19:00   ממשיכים לחשוב מתמטיקה  מתחיל בשעה 18:15.לבוגרי החוג לחשוב מתמטיקה* כימיה של פולימרים בתלת מימד  
   

לחזרה לרשימות החוגים לפי קבוצות גיל לחצו כאן

 

* חוג מלא/סגור

החוגים:

 

כימיה של פולימרים  הדרכה: שלומי מרקוביץ

אם נביט מסביבנו נוכל בקלות להבין כי אנחנו חיים בעידן הפלסטיק, אפילו ברגע זה הכיסא עליו אנו יושבים סביר שמכיל חלקים פולימריים, העכבר או הטלפון המתקדם שלנו, הצעצועים, כלי האוכל, הבגדים ואף המזון שלנו נארז ברובו בפלסטיק …

מדוע הפלסטיק הפך להיות כל כך פופולרי ? איך הוא נוצר ? האם הוא מסוכן ? איך אפשר לשפר אותו ? מדוע יש כל כך הרבה סוגים של פלסטיק וממה ההבדלים הללו נובעים ? האם מדפסת תלת מימד היא כלי שימושי או אופנה חולפת ? והאם בעוד כמה שנים תהיה מדפסת תלת ממדית בכל בית ?

בחוג נשתמש בטכניקות מדעיות מעולם הכימיה בכדי ליצור סוגי פלסטיק שונים בעצמנו, וכמובן נלמד למדל בתוכנת Tinker CAD ונדפיס בתלת מימד תשובות לחלק מהשאלות אותן שאלנו, והכי חשוב … נדפיס שאלות חדשות.

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

 

 

ממשיכים לחשוב מתמטיקה מתחיל בשעה 18:15 הדרכה: מריה גרינגלז

החוג נועד לבוגרי החוג "לחשוב מתמטיקה"  – בחוג התלמידים ירחיבו ויעמיקו את הידע וימשיכו לפתח את מיומנויות החשיבה המתמטית

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

 

 

פיצוח קוד והצפנה  הדרכה: שלומי מרקוביץ

םיחנעפמ – קידוד הצפנה ופיצוח, מוזר?! זו לא טעות, זה שם החוג.

בחוג נלמד על צפנים שונים, כמו צופן קיסר בו השתמש יוליוס קיסר כבר לפני כאלפיים שנה להעברת מסרים סודיים. נלמד על צפני החלפה שונים שהיו בשימוש לאורך השנים, נחפש את החולשה שלהם ונתנסה בפיצוח שלהם. נלמד על האניגמה מכונת ההצפנה הגרמנית ממלחמת העולם השנייה והשיטות והאנשים שעמדו מאחורי הפיצוח שלה. נלמד על שיטות הצפנה מודרניות שמשתמשים בהם גם היום ועל הרעיונות המתמטיים מאחוריהם ועוד.
השיעורים משלבים בין התנסויות בהן תהיו מאוד פעילים, לבין שיעורים בהם נלמד נושאים מורכבים ובהם תידרשו בעיקר לסקרנות והקשבה.