מכון אריקה לנדאו

נוסד 1969

חוגים לילדי כיתה ז'

כיתה  ז 
יום א' יום ב' יום ג'  יום ד' יום ה'
16:00-17:30  
מוח האדם- מכונה מסתורית ומופלאה      
17:30-19:00    לחשוב מתמטיקה מתחיל בשעה 17:00 יש לי מנגינה-עיבודים מוסיקליים  
  ממשיכים לחשוב מתמטיקה  מתחיל בשעה 18:15.לבוגרי החוג לחשוב מתמטיקה    אנימציה ממוחשבת הפיסיקה של הצעצועים בתלת מימד
ביולוגיה  

לחזרה לרשימות החוגים לפי קבוצות גיל לחצו כאן

 

החוגים:

 

 

 

 

אנימציה ממוחשבת  הדרכה: עידו גולן

דמיינו שיכלנו להמחיש חלומות…  בחוג אנימציה ממוחשבת נכיר מונחים וסיפורים ש"מאחורי הקלעים", ניצור סרטונים, ביחד ולחוד, נחלום ונמציא עולמות, נגשים משאלות, ננפיש משחקי מחשב נשתף פעולה ואולי אף נגיע אל עצמנו יותר… נחפש ונחקור, נצחק, נופתע, נאתגר את עצמנו בעיצוב דמויות, בהבעות פניהן והנפשתן ונלמד כלים ודרכים שיעזרו לנו להעצים ולפתח את החשיבה היצירתית.

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

 

ביולוגיה  הדרכה: יבגניה רוזנבלום

בחוג נעבור שלל התנסויות בנושאים המגוונים של הביולוגיה. נתבונן על העולם מנקודת מבטם של בעלי חיים, צמחים ואפילו חיידקים ווירוסים. נדמיין מה זה להיות נטרף, טורף ומה זה להיות טפיל. נערוך ניסויים: נגדל חיידקים, שמרים ועובש בצלחות פטרי, נפיק דנ"א וכלורופיל מתאים ,נבדוק את הרפלקסים שלנו, ננסה לבלב את המוח שלנו בעזרת אשליות מוחיות שונות. נכין גבינה וחמוצים בעזרת החיידקים. נעשה סבון ודאודורנט תוצרת בית ונחקור למה חיות לא מנסות להיפטר מהריח שלהם כמונו

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

 

הפיסיקה של הצעצועים בתלת מימד  הדרכה: איתמר גרין

בחוג זה נלמד על תופעות פיזיקליות שונות דרך יצירת צעצועים במדפסת תלת מימד. נלמד על העקרונות הפיזיקליים של מנוף, תנועה סיבובית ולחץ אוויר. ולאחר מכן נתכנן ונדפיס במדפסות תלת מימד דגמים פיזיקליים שבהם תופעות אלה באות לידי ביטוי.

בחוג נלמד להשתמש בתוכנת tinkercad ובמדפסת תלת מימד.

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

 

 

 

יש לי מנגינה – עיבודים מוסיקליים  הדרכהירון בכר

בקורס זה נאזין ליצירות מופת מוסיקליות מהתקופה הקלאסית ומוסיקה פופולרית בת זמננו, נלמד לנתחן ולהבין מהן על המלחינים והתקופות, נלמד על עיבוד והפקה מוסיקלית, השפעת המוסיקה על עולם הרגשות שלנו, וכן כלי הנגינה השונים וכיצד באים לידי ביטוי ביצירות ובסגנונות שונים. נלמד להבין את השוני בין נגינה בהרכב או בלהקה לעומת נגינת סולו, כיצד אפשר לעשות לבד מוסיקה בעזרת המחשב. נשוחח על איך שיר נוצר, מילים ולחן, כיצד מלחינים שיר.

נעמוד על ההבדלים בין יצירת מוסיקה לסרטים, ליצירת מוסיקה לפרסומות, למשחקי מחשב, ועוד. נכיר קשת רחבה של כלי נגינה שונים החל בכלי נגינה אקוסטיים ועד כלי נגינה אלקטרוניים, הסינטסייזר והסאמפלר, ציוד אולפן ומכשירים נפוצים בשימוש מוסיקאים . ניגע בהשפעת המוסיקה על המוח ועל הנפש, אשליות סאונד מפתיעות, מהם צלילים עיליים ועוד מושגים מתחום הסאונד ונשתעשע עם מקצבים וסולמות במגוון סגנונות מוסיקה – עממית, ג'אז, אלקטרונית וכו'…

תכני החוג ימקדו את התלמידים על פיתוח יכולת האלתור, חשיבה יצירתית והבנת שפת המוסיקה.

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

 

 

 

לחשוב מתמטיקה  מתחיל בשעה 17:00  הדרכה: מריה גרינגלז

החוג נועד לתלמידים המתעניינים במתמטיקה. בחוג התלמידים ירחיבו ויעמיקו את הידע שלהם מעבר לנלמד בבית הספר. בנוסף, נעבוד הרבה על פיתוח מיומנויות החשיבה המתמטית, שכידוע, כמה שמוקדם יותר עושים את זה, כך זה יעיל יותר.

שימו לב! מדובר בשיעורים שידרשו מכם מאמץ מסוים. אבל, כתמורה, תחשפו לעובדות מתמטיות יפהפיות, לרעיונות ודרכי חשיבה שלא ראיתם שום דבר דומה מקודם, תלמדו לפתור שאלות שכרגע נראות בכלל לא כל כך פתירות…  לא צריך שום ידע מוקדם מיוחד, אבל כן צריך מוטיבציה ונכונות להשקיע. וכמובן, חשוב שזה באמת יהיה מעניין לכם.

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

 

 

מוח האדם -מכונה מסתורית ומופלאה  מדריכה: משי וולוביץ

בני האדם נחשבים לבעל החיים היחיד עם אינטליגנציה רגשית, פעולות קוגניטיביות* גבוהות ויחסים מורכבים. האם זה נכון? ואם כן, מה מבדיל בין האדם לשאר בעלי החיים? התשובה לכך טמונה במוח! במהלך השבועות נחקור את הנושא המרתק והחם ביותר במחקר כיום- מוח ותפיסה! החוג פונה לכל חוקרי המוח וגם רופאי המוח העתידיים וישלב תופעות מעניינות ומשונות שקורות במוח האדם. לתלמידים מצפה למידה שזורה בהמון הנאה

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות