מכון אריקה לנדאו

ילדים מצטיינים מחוננים

סיפורים ועולמות – פעילות קיץ 2019

צוללת

כשהסופר ז’ול וורן כתב במאה הקודמת על כלי שייט במעמקי הים הוא לא ידע שהוא יהיה השראה למדענים וממציאים לפתח צוללות חדישות ומשוכללות…

האם יש משהו בעולמנו שאינו סיפור? או ש (כמעט) הכל סיפור שאנו מספרים על המציאות? ידוע למשל שפעם העולם נתפס כשטוח והיום רובנו מאמינים שהוא עגול (אליפסואידי) והאם כוח המשיכה הוא עובדה או סיפור שאנו מספרים על תופעות במציאות? או, תיאוריות (כמו תיאטרון) האם אינן בעצם עלילות וסיפורים שמתחלפים עם הזמן?

מי עומד מאחורי מנהיגים ונואמים משפיעים, מדענים, פוליטיקאים, עורכי דין ומרצים מצליחים? מאחוריהם עומד איש זקן מאוד עם זקן לבן שהגיע אלינו ממרחק אלפי שנים, מן המערה, ולוחש להם חכמה עתיקה…”ספרו סיפור”…

אמנות הסיפור ה- ((storytelling, נכנס ככלי רב שימושי לעולם העבודה החדש והמתקדם של ימינו. איזה קסם משרה עלינו סיפור – כשאנו מהופנטים לסיפור עד כדי כך שאנו מניחים לרגע את הפלאפונים בצד… ובעצם, בזה משתמשים בדיוק ברשתות כדי לגרום לנו לצרוך אותם עוד ועוד… ואיך הסיפור פועל על המוח שלנו? איזה הורמונים משתחררים בגופנו כשאנו מאזינים לו?

בפעילות הקיץ נדמיין, נספר , ונמציא…..

ננסה לראות כיצד משתמשים בסיפורים במשא ומתן, ובעמידה מול קהל כדי לשכנע, נשאל מהם הסיפורים הגדולים של התרבות שלנו? מה אנחנו מספרים על המנהיגים הגדולים שהיו בהיסטוריה? כיצד סיפרו אנשי המדע את התגליות שלהם ואיך התיאוריה בעצמה הובילה אח”כ לתגליות חדשות?

ולבסוף גם נכתוב את הסיפור שלנו של פעילות הקיץ…הסיפור שיישאר שלנו.

____________________________________________________________________________

 

הפעילות מיועדת למסיימי כיתות א’-ו’

תוכנית הקיץ מתקיימת חמישה ימים בשבוע ( ימים א’-ה’) , למעט השבוע האחרון. הפעילות תחל ביום ב’ 1/07/2019  ותתקיים עד יום ו’ 19/07/2019. ביום זה תיערך פעילות מסכמת, אליה מוזמנים ההורים.

 שעות הפעילות 8:30-13:00. ניתן להגיע החל מהשעה 8:00.

עלות פעילות הקיץ :  2,350 ש”ח

  • ניתן לשלם בשלושה תשלומים. השתתפות של מספר ילדים במשפחה מזכה בהנחה של 5% החל מהילד השני.
  • 200 ₪ מתוך הסכום הם דמי הרשמה. במקרה של ביטול עד לתאריך ה- 10/6/2019 יוחזר התשלום למעט דמי ההרשמה. במקרה של ביטול לאחר מועד זה ועד לתאריך 30/6/2019, יוחזר 70% מהסכום ששולם. לאחר מועד זה לא יינתן החזר כספי.

 אנא הקדימו להירשם. מספר המקומות בכל קבוצה מוגבל.

 נשמח לראותכם !!!