מכון אריקה לנדאו

נוסד 1969

פעילות חנוכה – “מה עוד? מה עוד אפשר להוסיף ליצור ולגלות? ” – 20-22/12/22 (ימים שלישי –רביעי- חמישי)

החכמים הלל ושמאי התווכחו ביניהם איך נכון להדליק את נרות החנוכה. הלל אמר שכל יום בחג יש להוסיף נר נוסף ושמאי אמר שיש להדליק  ביום הראשון את כל שמונת הנרות ובכל יום להדליק נר אחד פחות…

מה נכון לדעתכם? ולמה זה בכלל מעניין אותנו מה חשבו לפני אלפיים שנה?

 

גם אנחנו ב’אריקה לנדאו’ מעדיפים להוסיף עוד ועוד אור, ובפעילות חנוכה שלנו נשאל: מה עוד ניתן להוסיף? מה עוד ניתן לגלות, לחשוף ולהמציא שעוד לא המציאו עד היום?

 

כי בעצם כל דבר חדש שנוצר בעולם התחיל עם השאלה: מה עוד?

כל דבר שאנו אוכלים, לובשים ונועלים או משתמשים בו הוא תוצר של אדם שחי בתקופה כלשהי ושאל:  מה עוד אפשר?

האדם הקדמון שראה את האבנים הפזורות סביבו בשדה שאל : מה עוד אני יכול לעשות עם האבנים האלו? ואז יצר בעזרתן את האש, המציא ובנה בתים, כלים לאכול בהם ועוד…

האדם תמיד התעניין לדעת וגם חוקרי הכימיה בימינו שואלים איזה עוד חומרים יש בטבע שעוד לא גילו? ומה יקרה אם יערבבו אותם ביחד?

כשהוא ראה את הפירות שגדלים בטבע הוא  שאל איזה עוד פירות אפשר להמציא ולגדל וגם אנחנו שואלים היום איזה פירות ומאכלים חדשים עוד אפשר להמציא? ואיזה סוג של סופגניה עוד לא המציאו?

היום נשאל האם יש עוד דרכים וצורות אפשריות לאדם לחיות ולבנות מושבות בחלל? ומה עוד אפשר לגלות בחלל עם הטלסקופ החדש שפיתח ג’ימס ווב? האם הייתם רוצים להצטרף לנאס”א ולתכנן את חליפת החלל האופנתית הבאה? או לשכלל את הרוגטקות שהאדם הקדמון יצר  ולהפוך אותן למכונות ירוקות שמשגרות לווינים לחלל?

האם הייתם רוצים להיות בין חוקרי הטבע שמגלים כל שנה עשרות מינים חדשים של בעלי חיים וצמחים? כמו קופיף הרים ננסי, כריש לבקן, דג קרדינל עם עיני חתול ומה עוד תגלו? ומה עוד הייתם רוצים לדעת על נדידת הציפורים? למשל האם גם להן יש טעויות בניווט כמו לווייז?

נשאל מה עוד ניתן ליצור בעזרת הדמיון שלנו ואיזה עוד סיפורים חדשים אפשר להמציא? מה עוד אנחנו יכולים לגלות על עצמנו ועל החוזקות שלנו? לאיזה תחומי ענין חדשים אני מוכן להיפתח? מה עוד אני יכול לעשות עם החברים שלי ? אולי להמציא עוד משחקי מחשב חדשים ואולי לשכלל את מיינקרפט?

לכל אורך ההיסטוריה ועד היום בחוגי הסטארט אפ שלנו אנו שואלים: מה עוד אפשר לעשות כדי לשפר את החיים ולעשות אותם טובים יותר?  אז בואו להתבונן בדברים מעוד זויות ולחשוף דברים חדשים אפילו בידוע ובמוכר, ותשאלו את עצמכם: מה עוד יש בפך השמן שלי? איזה אור הייתי רוצה להוסיף בעולם?

 

הפעילות תתקיים בין התאריכים: 20-22/12/22 (ימים שלישי –רביעי- חמישי). בין השעות 09:00-13:30.

הפעילות מיועדת לילדי כיתות א’ – ו’, לתלמידי המכון ולא רק (ניתן להגיע עם חברים/בני משפחה שאינם תלמידי המכון בגילאים הללו) ותתקיים בקבוצות קטנות .

 

לוח זמנים ליום פעילות:

09:00-11:00 – סדנא 1

11:00-11:30 הפסקה וארוחת בוקר

11:30-13:30 – סדנא 2

  • יש לשלוח עם הילדים ארוחת בוקר ובקבוק מים.

 

הסדנאות מועברות ע”י מדריכי/ות המכון.  הילדים משתתפים במהלך כל יום ב-2 סדנאות שונות ע”י מדריכים שונים.

עלות הפעילות –  660 ₪.

 

במידה ואתם מעוניינים להשתתף נא השיבו במייל חוזר בציון שם הילד/ה ואנו נשלח לינק לתשלום.  נא הקדימו להירשם מספר המקומות בכל קבוצה מוגבל. קדימות לילדי המכון (ההרשמה לילדים מחוץ למכון תחל ב 21/11/22)