מכון אריקה לנדאו

נוסד 1969

פעילות חנוכה

 “נפגשים בחנוכה”

מה קורה כשאש פוגשת פתיל של נר?

מה קורה כשריח הסופגנייה פוגש את קולטני הריח באף שלנו?

מה קורה כשאור פוגש חושך?

ומה קרה כשהמכבים פגשו את היוונים?

 

בימים ההם ובזמן הזה נצא לגילוי האור הטמון בחוק הטבע : גירוי- תגובה

נחקור איך גירוי כלשהו בסביבה משפיע ומפעיל משהו אחר בעולם, בטבע ובנו.

נכיר את הפיזיולוג הרוסי פבלוב שחקר כלבים וגילה איך גירויים מסויימים מפעילים את הכלבים שלו, ונראה שככה בעצם גם אנחנו לומדים דברים חדשים.

נערבב חומרים ונעשה ניסויים ונראה מהם התגובות הכימיות שמתרחשות בהם, נשתעשע, נאלתר ונגיב זה לזה במשחקי דרמה ותיאטרון, וגם נשאל איך ההתנהגות שלנו משפיעה על תגובות החברים שלנו כלפינו?

איך אנו מגיבים כשקר לנו? חם לנו? צפוף לנו? נעים לנו? ואיך נראה עולם הגירויים והתגובות בוואטאפ (חחחחחחח),  בפייסבוק ובכל צורות התקשורת. איך פירסום ותעמולה מפעילים אותנו וכיצד גורמים לנו להגיב?

נציץ להיסטוריה האנושית ונראה כיצד בני אדם יצרו והגיבו אחד לשני דרך תנועות ושפת גוף, באמצעות קולות עוד לפני שהומצא הדיבור, כיצד הגוף שלהם הגיב בריקוד לצלילי המוזיקה של התופים הראשונים… נתחבר גם למכבים שהיו כאן בסה”כ לפני אלפיים שנה ונחקור כיצד הם הגיבו לשליטת היוונים בארץ? באילו אסטרטגיות ותכסיסים הם נקטו? נשאל אם אנחנו הינו בוחרים תגובה או אסטרטגיה אחרת? איזו?

בחג הזה כולנו גיבורים!

בואו לחקור, ליזום, להשפיע ולהקרין מאורכם.

 

הפעילות תתקיים בין התאריכים: 30/11-2/12 (ימים שלישי –רביעי- חמישי).

בין השעות 09:00-13:30.

הפעילות מיועדת לילדי כיתות א’ – ו’, לתלמידי המכון ולא רק (ניתן להגיע עם חברים/בני משפחה שאינם תלמידי המכון בגילאים הללו) ותתקיים בקבוצות קטנות .

 

 לוח זמנים ליום פעילות:

09:00-11:00 – סדנא 1

11:00-11:30 הפסקה וארוחת בוקר

11:30-13:30 – סדנא 2