מכון אריקה לנדאו

נוסד 1969

פעילות פסח- “מי רוצה לצאת ממצרים? ” – 28-30/3/23 (ימים שלישי – חמישי)

מי רוצה לצאת ממצרים? מי רוצה לצאת מהמייצר? מכל מה שמגביל אותנו ומפריע לנו לממש את חלומותנו? בני ישראל חששו לעזוב את מצרים, את כל מה שהכירו היטב והיו רגילים אליו ולצאת אל הלא נודע.

אך הרצון לשנות ולהשתנות טבוע בנו. כבר אמר הסופר הבריטי ברנרד שו:

” אין התקדמות בלי שינוי”. העולם סביבנו משתנה כל הזמן. באופן טבעי ובאופן מלאכותי.

בפעילות פסח השנה נתעורר עם האביב לתוך שינויים ונפעיל אותם בעצמנו. נראה מה קורה עם שינויי העונות ואיך פתאום צץ לו אירוס מתוך האדמה עם  התהליכים הנסתרים של שינוי שמתרחשים והשעון הבילוגי של הטבע.

 

וכמו הקרחונים שמפשירים עכשיו בקטבים הופכים למים בנחלים, נעשה בפעילות ניסויים מדעיים ונראה איך חומרים משתנים, שינויים פיזיקליים וכימיים. חשבתם פעם על זה שרק כמה מעלות מפרידות בין הקרח שהופך ומשתנה למים? ואיך נוצרים חומרים חדשים למשל האם שמעתם על מטא-חומר שהרכיבו מדענים ממש לידנו באוניברסיטת ת”א ושתכונותיו משתנות ומתאימות את עצמן?

ומה באבולוציה- ההתפתחות הטבעית שממשיכה להתרחש כל הזמן. שמעתם על לוטרת הים שלאחר שלוכדת את טרפה הופכת את גופה לשולחן פיקניק נייד מאולתר מניחה עליו את טרפה ואוכלת לתיאבון באמצע האוקינוס השקט?

 

נפגוש גם את לטאת שממית הגקו שבכל אצבע יש לה חצי מיליון סיבים, כך נוצרה עם האבולוציה כדי שתוכל להצמד למשטחים גבוהים וחלקלקים בלי ליפול. ולאן עוד הייתם רוצים שהאבולוציה תוביל ואיזה דברים חדשים הייתם רוצים שיתפתחו?

בפעילות נכיר מנהיגים שפעלו בדרכים מיוחדות כדי להשיג שינוי בעולם, למשל את המנהיג ההודי מהטמה גנדי, שהוביל מאבק ציבורי ללא אלימות כדי להביא לעצמאותה של הודו ולשחררה משליטתה של האמפריה הבריטית. הוא טבע את הביטוי “היה אתה השינוי שאתה רוצה לראות בעולם”

נכיר גם את הסופרג’יסטיות, נשים שנלחמו במאה ה-19 על שינוי מעמדן של נשים בעולם כדי שיהיו להן זכויות שוות כמו לגברים.

ולקראת קבלת התורה ועשרת הדיברות של עם ישראל בהר סיני נזכיר את המשורר יהודה עמיחי שרצה להוסיף דיבר אחד-עשר “לא תשתנה” וגם דיבר שנים-עשר “השתנה, תשתנה”…

 

אז בואו למכון להשתנות אתנו כי “משנה מקום משנה מזל”

 

הפעילות תתקיים בין התאריכים: 28-30/3/23 (ימים שלישי –רביעי- חמישי). בין השעות 09:00-13:30.

הפעילות מיועדת לילדי כיתות א’ – ו’, לתלמידי המכון ולא רק (ניתן להירשם עם חברים/בני משפחה שאינם תלמידי המכון בגילאים הללו) ותתקיים בקבוצות קטנות .

 

לוח זמנים ליום פעילות:

09:00-11:00 – סדנא 1

11:00-11:30 הפסקה וארוחת בוקרץ

11:30-13:30 – סדנא 2

 

הסדנאות מועברות ע”י מדריכי/ות המכון.  הילדים משתתפים במהלך כל יום ב-2 סדנאות שונות ע”י מדריכים שונים.

עלות הפעילות –  660 ₪.

 

נשמח לראותכם !!!