מכון אריקה לנדאו

נוסד 1969

פעילות קיץ

אחד הדברים המייחדים את מכון אריקה לנדאו הוא פעילות הקיץ. מדי חופש גדול, כבר יותר משלושים שנה, עורך המכון פעילות במהלך שלושת שבועות הפעילות מכירים הילדים את הנושא על כל היבטיו; נחשפים לעניין מנקודות ראות שונות, ומיישמים את הגישה היצירתית שעל פיה פועל המכון: מתמודדים עם הנושא בדרכים יצירתיות שונות, דרך משחק, דיון, יצירה, וחיפוש פתרונות להתמודדות עם הבעיות העולות על סדר היום.

הצוות המוביל את הפעילות מורכב ממדריכי המכון, כאשר כל אחד מהם ניגש ומפעיל את המשתתפים בהתאם לתחומו המקצועי: החל במדעים מדויקים ועד לאמנויות חופשיות.

הילדים מחולקים לקבוצות על פי שכבת גיל, כאשר כל קבוצה מונה עד 15 ילדים. שני מדריכים מלווים כל קבוצה באופן קבוע במהלך כל ימי הפעילות, והם העובדים עם הילדים במחצית הראשונה של היום. הדגש הוא כמובן על אינטראקציה חברתית בין הילדים ועל היכרות וקשרים בין הילדים בכלל.

 בחלקו השני של היום יפעיל את הקבוצה מדריך "אורח", החושף את הילדים לתחומים אחרים ושונים.  באמצעות הגיוון אנו מטפחים התבוננות מעמיקה ובינתחומית בנושא.

פעילות הקיץ, כמו גם הפעילות במהלך השנה כולה, מלווה על ידי צוות ייעוץ מקצועי.

ביום האחרון של פעילות הקיץ (לרוב, יום שישי), מתקיימת תערוכה, בה מוצגות עבודות הילדים, הממחישות את שנעשה במהלך הפעילות. ההורים מוזמנים כמובן ליום זה.

היכן מתרחשת הפעילות? – רוב הפעילות מתקיימת במכון. ביום השני לפעילות ייצאו הילדים ליום גיבוש וכיף בפארק הירקון. במהלך הימים שאחר כך ייצאו הילדים לאוניברסיטת תל אביב לביקור במעבדות ולסיורים נוספים, עליהם ייודעו ההורים. 

אבטחה – פעילות הקיץ מאובטחת כנדרש. מאבטח צמוד מלווה את הפעילות מתחילתה ועד סיומה. במהלך הסיורים או היציאות מחוץ למכון מצטרפים מאבטחים נוספים כנדרש.

ארוחה - ארוחת עשר, המתקיימת בין שני חלקי הפעילות היומית, כוללת כריכים ושתייה (יוצעו חלופות שונות).

 

רשימת נושאי פעילויות הקיץ האחרונים: