מכון אריקה לנדאו

נוסד 1969

חוגים לילדי כיתה ו'

כיתה  ו'
ימי א' ימי ב' ימי ג' ימי ד' ימי ה'
16:00-17:30 מוח האדם -מכונה מסתורית ומופלאה    
     
17:30-19:00 צילום ופיתוח תמונות לחשוב מתמטיקה מתחיל בשעה 17:00 תסריט וסרט יש לי מנגינה -עיבודים מוסיקליים  
 דיבייט לגו-רובוטיקה ותכנות   אנימציה ממוחשבת יפנית ותרבות יפן
ממשיכים לחשוב מתמטיקה  מתחיל בשעה 18:15. לבוגרי החוג לחשוב מתמטיקה   ביולוגיה הפיסיקה של הצעצועים בתלת מימד

לחזרה לרשימות החוגים לפי קבוצות גיל לחצו כאן

 

 

החוגים:

 

אנימציה ממוחשבת  הדרכה: עידו גולן

דמיינו שיכולנו להמחיש חלומות…  בחוג אנימציה ממוחשבת נכיר מונחים וסיפורים ש"מאחורי הקלעים", ניצור סרטונים, ביחד ולחוד, נחלום ונמציא עולמות, נגשים משאלות, ננפיש משחקי מחשב נשתף פעולה ואולי אף נגיע אל עצמנו יותר… נחפש ונחקור, נצחק, נופתע, נאתגר את עצמנו בעיצוב דמויות, בהבעות פניהן והנפשתן ונלמד כלים ודרכים שיעזרו לנו להעצים ולפתח את החשיבה היצירתית.

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

 

ביולוגיה  הדרכה: יבגניה רוזנבלום

בחוג נעבור שלל התנסויות בנושאים המגוונים של הביולוגיה. נתבונן על העולם מנקודת מבטם של בעלי חיים, צמחים ואפילו חיידקים ווירוסים. נדמיין מה זה להיות נטרף, טורף ומה זה להיות טפיל. נערוך ניסויים: נגדל חיידקים, שמרים ועובש בצלחות פטרי, נפיק דנ"א וכלורופיל מתאים ,נבדוק את הרפלקסים שלנו, ננסה לבלב את המוח שלנו בעזרת אשליות מוחיות שונות. נכין גבינה וחמוצים בעזרת החיידקים. נעשה סבון ודאודורנט תוצרת בית ונחקור למה חיות לא מנסות להיפטר מהריח שלהם כמונו

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

 

דיבייט  הדרכה: שירן אזולאי רובינשטיין

החוג שם דגש על למידת מיומנויות וכלים אשר יסייעו לתלמידים ביצירת דיאלוג ודיון באופן שמכבד אחד את השני. במפגשים ניתנת לילדים פלטפורמה לרכישת בטחון עצמי והתגברות על פחד קהל, כלים בלתי מילוליים והתאמת שפת הגוף למסר, כתיבה והצגת נאום לפי מודל מבנה המסר ועוד. כחלק ממודל מבנה המסר יעסקו הילדים בבניית טיעונים והצגת עמדה בצורה מעמיקה ומקיפה.

הילדים יתנסו במשחק הדיבייט המהווה פלטפורמה לדיון ערכי ומקנה את היכולת להבין שלכל נושא יש שני צדי מטבע וכי יש לאפשר לכל דעה להישמע גם אם מנוגדת לשלנו.  הילדים יתנסו בעמידה מול קהל ומול אופוזיציה בהצגת עמדתם באופן רהוט ואפקטיבי. המודל מלמד להתמודד עם סוגיות ובעיות חברתיות, משפטיות, וחינוכיות ומעניק כלים לנתח כל נושא מהיבטים רבים ושונים.

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

 

הפיסיקה של הצעצועים בתלת מימד  הדרכה: איתמר גרין

בחוג זה נלמד על תופעות פיזיקליות שונות דרך יצירת צעצועים במדפסת תלת מימד. נלמד על העקרונות הפיזיקליים של מנוף, תנועה סיבובית ולחץ אוויר. ולאחר מכן נתכנן ונדפיס במדפסות תלת מימד דגמים פיזיקליים שבהם תופעות אלה באות לידי ביטוי.

בחוג נלמד להשתמש בתוכנת tinkercad ובמדפסת תלת מימד.

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

 

יפנית ותרבות יפן   הדרכה: אדר זקס

צבע, אור וקסם. קליגראפיה, בנטו, מאנגה . מי תהיה המעצמה הגדולה הבאה?  יפן המדינה העשירית בגודלה בעולם ובין המשפיעות ביותר.אילו השפעות יצאו מהאי היפני וכיצד אנו- אנשי המערב מושפעים מהן עד היום. על מנת ללמוד את השפה היפנית ננסה להבין את מקורות התרבות היפנית העתיקה והמודרנית כאחד, תוך שילובם של סיפורים ואנקדוטות מניסיונה האישי של המדריכה.

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

 

 

יש לי מנגינה – עיבודים מוסיקליים  הדרכהירון בכר

בקורס זה נאזין ליצירות מופת מוסיקליות מהתקופה הקלאסית ומוסיקה פופולרית בת זמננו, נלמד לנתחן ולהבין מהן על המלחינים והתקופות, נלמד על עיבוד והפקה מוסיקלית, השפעת המוסיקה על עולם הרגשות שלנו, וכן כלי הנגינה השונים וכיצד באים לידי ביטוי ביצירות ובסגנונות שונים. נלמד להבין את השוני בין נגינה בהרכב או בלהקה לעומת נגינת סולו, כיצד אפשר לעשות לבד מוסיקה בעזרת המחשב. נשוחח על איך שיר נוצר, מילים ולחן, כיצד מלחינים שיר.

נעמוד על ההבדלים בין יצירת מוסיקה לסרטים, ליצירת מוסיקה לפרסומות, למשחקי מחשב, ועוד. נכיר קשת רחבה של כלי נגינה שונים החל בכלי נגינה אקוסטיים ועד כלי נגינה אלקטרוניים, הסינטסייזר והסאמפלר, ציוד אולפן ומכשירים נפוצים בשימוש מוסיקאים . ניגע בהשפעת המוסיקה על המוח ועל הנפש, אשליות סאונד מפתיעות, מהם צלילים עיליים ועוד מושגים מתחום הסאונד ונשתעשע עם מקצבים וסולמות במגוון סגנונות מוסיקה – עממית, ג'אז, אלקטרונית וכו'…

תכני החוג ימקדו את התלמידים על פיתוח יכולת האלתור, חשיבה יצירתית והבנת שפת המוסיקה.

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

 

 

לגו-רובוטיקה ותכנות    הדרכה: פליקס חודק

עולם הרובוטיקה הולך ותופס מקום נכבד בעולמינו ; מדלתות אוטומטיות, שואבי אבק ועד מכוניות אוטונומיות, ומכונות חושבות, העתיד כבר כאן !

הקורס ישלב בין הכרת מושגים מתחום הרובוטיקה והתכנות, לבין תכנות רובוט LEGO NXT  .

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

 

לחשוב מתמטיקה  מתחיל בשעה 17:00  הדרכה: מריה גרינגלז

החוג נועד לתלמידים המתעניינים במתמטיקה. בחוג התלמידים ירחיבו ויעמיקו את הידע שלהם מעבר לנלמד בבית הספר ויפתחו את מיומנויות החשיבה המתמטית

שימו לב! מדובר בשיעורים שידרשו מכם מאמץ מסוים. אבל, כתמורה, תחשפו לעובדות מתמטיות יפהפיות, לרעיונות ודרכי חשיבה שלא ראיתם שום דבר דומה מקודם, תלמדו לפתור שאלות שכרגע נראות בכלל לא כל כך פתירות…  לא צריך שום ידע מוקדם מיוחד, אבל נחוצים מוטיבציה ונכונות להשקיע והמון עניין.

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

 

 

מוח האדם -מכונה מסתורית ומופלאה  הדרכה: משי וולוביץ

בני האדם נחשבים לבעל החיים היחיד עם אינטליגנציה רגשית, פעולות קוגניטיביות* גבוהות ויחסים מורכבים. האם זה נכון? ואם כן, מה מבדיל בין האדם לשאר בעלי החיים? התשובה לכך טמונה במוח! במהלך השבועות נחקור את הנושא המרתק והחם ביותר במחקר כיום- מוח ותפיסה! החוג פונה לכל חוקרי המוח וגם רופאי המוח העתידיים וישלב תופעות מעניינות ומשונות שקורות במוח האדם. לתלמידים מצפה למידה שזורה בהמון הנאה

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

 

צילום ופיתוח תמונות  הדרכה: מנדי פיינגרס

כולנו מרגישים שיש בנו את היכולת לצלם תמונות יפות, אך לעיתים קרובות הן יוצאות "ככה, ככה".   מדוע זה קורה?  המצלמה "רואה" ורושמת את המציאות אחרת מהעין והמוח שלנו.  יש ללמוד ולהבין את השוני בכדי להפוך את המצלמה להמשך הגוף והעין, באופן אמין. רק אז  היא תצלם כפי שאנו רואים בעיני רוחנו.  בחוג נלמד להשתמש במצלמות, עדשות, צילום עם תאורה מלאכותית. נתנסה בטכניקות הקלאסית של פיתוח סרטי צילום סטילס והגדלת תמונות בשחור לבן – ובמידה וישאר זמן נכיר גם כלים לעיבוד דיגיטלי של תמונות. החוג מיועד לעבודה בקבוצות מאוד קטנות של עד 7 תלמידים ובסיום החוג יוצגו עבודות התלמידים בתערוכה פתוחה במכון.

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

 

 

תסריט וסרט  הדרכה: שירי פרייס

נלמד יחד כיצד לספר סיפור, מה תפקידו של הגיבור, איך יוצרים קונפליקט. נאפשר לכל תלמיד לתת ביטוי לעולמו הפנימי, ויחד כקבוצה נלמד איך לשתף פעולה, לשחק, לביים, לצלם, להפיק ולערוך את היצירות האישיות לסרטים עלילתיים קצרים.

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות