מכון אריקה לנדאו

נוסד 1969

חוגים לילדי כיתה ו'

כיתה  ו'
ימי א' ימי ב' ימי ג' ימי ד' ימי ה'
16:00-17:30 פיצוח קוד והצפנה *   צילום   
     
17:30-19:00 ממשיכים לחשוב מתמטיקה מתחיל בשעה 18:15. לבוגרי החוג לחשוב מתמטיקה * כימיה של פולימרים בתלת מימד  כימיה ופיזיקה ביחד ולחוד
מבוכים ודרקונים – עושים היסטוריה * אנימציה ואפליקציה קליפ-צעיר

לחזרה לרשימות החוגים לפי קבוצות גיל לחצו כאן

 

* חוג מלא/סגור

 

החוגים:

 

אנימציה ואפליקציה  הדרכה: עידו גולן

דמיינו שיכולנו להמחיש חלומות…  בחוג אנימציה ממוחשבת נכיר מונחים וסיפורים ש"מאחורי הקלעים", ניצור סרטונים, ביחד ולחוד, נחלום ונמציא עולמות, נגשים משאלות, ננפיש משחקי מחשב נשתף פעולה ואולי אף נגיע אל עצמנו יותר… נחפש ונחקור, נצחק, נופתע, נאתגר את עצמנו בעיצוב דמויות, בהבעות פניהן והנפשתן ונלמד כלים ודרכים שיעזרו לנו להעצים ולפתח את החשיבה היצירתית.

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

 

כימיה ופיזיקה ביחד ולחוד  הדרכה: יבגניה רוזנבלום

נלמד עקרונות בכימיה ופיסיקה ואת השילובים ביניהם. מה זה מולקולות, אטומים ,אלקטרונים, קוורקים ושאר החלקיקים המוזרים. מתי פועל הכוח הצנטריפוגלי וכוח המשיכה? מה הקשר בין חשמל ומגנטיות? מה זה צפיפות ומתח פנים? למה מתרחשות תופעות טבע שונות? נעשה ניסויים, וניסויים ועוד ניסויים..

 חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

 

כימיה של פולימרים  הדרכה: שלומי מרקוביץ

אם נביט מסביבנו נוכל בקלות להבין כי אנחנו חיים בעידן הפלסטיק, אפילו ברגע זה הכיסא עליו אנו יושבים סביר שמכיל חלקים פולימריים, העכבר או הטלפון המתקדם שלנו, הצעצועים, כלי האוכל, הבגדים ואף המזון שלנו נארז ברובו בפלסטיק …

מדוע הפלסטיק הפך להיות כל כך פופולרי ? איך הוא נוצר ? האם הוא מסוכן ? איך אפשר לשפר אותו ? מדוע יש כל כך הרבה סוגים של פלסטיק וממה ההבדלים הללו נובעים ? האם מדפסת תלת מימד היא כלי שימושי או אופנה חולפת ? והאם בעוד כמה שנים תהיה מדפסת תלת ממדית בכל בית ?

בחוג נשתמש בטכניקות מדעיות מעולם הכימיה בכדי ליצור סוגי פלסטיק שונים בעצמנו, וכמובן נלמד למדל בתוכנת Tinker CAD ונדפיס בתלת מימד תשובות לחלק מהשאלות אותן שאלנו, והכי חשוב … נדפיס שאלות חדשות.

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

 

 

מבוכים ודרקונים – עושים היסטוריה הדרכה: יובל פורת

מבוכים ודרקונים הינו סגנון משחק תפקידים שולחני שיצא באמצע שנות השבעים ומאפשר לשחקנים לשחק דמויות מגוונות בהרפתקאותיהן – מציאת אוצר, לחימה במפלצת מרושעת, ועוד.

בחוג נשתמש בכלי הזה כדי ללמוד על אירועים ודמויות היסטוריים, כאשר המשתתפים ישחקו דמויות היסטוריות ומיתולוגיות עם טוויסט קטן – לכל הדמויות יש כוחות שקשורים לתפקידים ההיסטורי.

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

 

 

 

ממשיכים לחשוב מתמטיקה מתחיל בשעה 18:15 הדרכה: מריה גרינגלז

החוג נועד לבוגרי החוג "לחשוב מתמטיקה"  – בחוג התלמידים ירחיבו ויעמיקו את הידע וימשיכו לפתח את מיומנויות החשיבה המתמטית

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

 

 

פיצוח קוד והצפנה הדרכה: ארז דוכן

םיחנעפמ – קידוד הצפנה ופיצוח,  מוזר?! זו לא טעות, זה שם החוג.

בחוג נלמד על צפנים שונים, כמו צופן קיסר בו השתמש יוליוס קיסר כבר לפני כאלפיים שנה להעברת מסרים סודיים. נלמד על צפני החלפה שונים שהיו בשימוש לאורך השנים, נחפש את החולשה שלהם ונתנסה בפיצוח שלהם. נלמד על האניגמה מכונת ההצפנה הגרמנית ממלחמת העולם השנייה והשיטות והאנשים שעמדו מאחורי הפיצוח שלה. נלמד על שיטות הצפנה מודרניות שמשתמשים בהם גם היום ועל הרעיונות המתמטיים מאחוריהם ועוד.
השיעורים משלבים בין התנסויות בהן תהיו מאוד פעילים, לבין שיעורים בהם נלמד נושאים מורכבים ובהם תידרשו בעיקר לסקרנות והקשבה.

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

 

צילום  הדרכה: שרון קנה

מפגש עם עולם הצילום על גווניו, מטכניקות ישנות, כמו פוטוגרמה מצלמות נקב, דרך יסודות הצילום ופיתוח המחשבה על הדימוי ותפקידו, עד צילום עכשווי, פוטושופ וסמרטפון

במהלך החוג נכין מצלמות נקב, שהן פשוט קופסא עם חור, נדפיס בחדר חושך את הדימויים שיתקבלו. כמו כן נדפיס בחדר חושך פוטוגרמות כחלק מהתהליך הכללי של הבנה ומשחק עם אור.

התלמידים ילמדו מושגים וחוקים בשפת הצילום, אשר אותם יישמו בעזרת מצלמות הטלפון החכם ומצלמות דיגיטליות ונעשה היכרות עם תוכנת עריכת התמונות פוטושופ

מעבר להנחלת הידע הטכני התלמידים ילמדו להשתמש במצלמה ככלי אמנותי, כאמצעי להבעה אישית.

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

 

 

קליפ צעיר  הדרכה: שירי פרייס

אוהבים מוזיקה? מזמזמים כל היום את המילים של השיר? זה הזמן לעשות לו קליפ! נצא למסע בזמן מראשית הקליפ עד ימינו. נלמד איך לכתוב תסריט לוידאוקליפ ואח"כ גם ממש להפיק. הזדמנות לשיר, לרקוד, לשחק, לביים, לצלם, ולערוך את הקליפ האישי שלכם. אפשר להשתמש בכתוביות, אפקטים, סטופ מושן ועוד המון דרכים מקוריות.

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות