מכון אריקה לנדאו

נוסד 1969

חוגים לילדי כיתה ו'

כיתה  ו'
ימי א' ימי ב' ימי ג' ימי ד' ימי ה'
16:00-17:30 אנימציה ממוחשבת
       
17:30-19:00 ביולוגיה תסריט וסרט מוח האדם -מכונה מסתורית ומופלאה
יפנית ותרבות יפן מתחילים
  מוסיקה ויצירתיות  

לחזרה לרשימות החוגים לפי קבוצות גיל לחצו כאן

 

 

החוגים:

 

אנימציה ממוחשבת   מדריך: עדו גולן

דמיינו שיכלנו להמחיש חלומות…

בחוג האנימציה הממוחשבת נכיר מונחים וסיפורים ש"מאחורי הקלעים", ניצור סרטונים, נחלום ונמציא עולמות, נגשים משאלות, ננפיש משחקי מחשב ואולי אף יותר…

נחפש ונחקור, נצחק, נופתע, נאתגר את עצמנו בעיצוב דמויות, בהבעות פניהן והנפשתן ונלמד כלים ודרכים שיעזרו לנו להעצים ולפתח את החשיבה היצירתית.

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

 

ביולוגיה    מדריכה: יבגניה רוזנבלום

בחוג נעבור שלל התנסויות בנושאים המגוונים של הביולוגיה. נתבונן על העולם מנקודת מבטם של בעלי חיים, צמחים ואפילו חיידקים ווירוסים. נדמיין מה זה להיות נטרף, טורף ומה זה להיות טפיל. נערוך ניסויים: נגדל חיידקים, שמרים ועובש בצלחות פטרי, נפיק דנ"א וכלורופיל מתאים ,נבדוק את הרפלקסים שלנו, ננסה לבלב את המוח שלנו בעזרת אשליות מוחיות שונות. נכין גבינה וחמוצים בעזרת החיידקים. נעשה סבון ודאודורנט תוצרת בית ונחקור למה חיות לא מנסות להיפטר מהריח שלהם כמונו.

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

 

בניית אתרים  מדריך: עדו גולן

מהו Web? מהו Spider? מהו אתר ראי?

בחוג בניית האתרים נכיר את המבנה מאחורי הקלעים של רשת האינטרנט, נלמד על השפה בה האתרים בנויים, נצפה בדוגמאות מיוחדות, נלמד לעצב ולבנות אתרים,

נבנה אתר אישי מקורי ומעניין אותו נעלה לאינטרנט ואף נעבוד על משחק ונעלה לאינטרנט גם אותו.

במהלך ההתנסות נרכוש כלים שיעזרו לנו להעצים ולפתח את החשיבה היצירתית.

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

 

 

יפנית ותרבות יפן   מדריכה: אדר זקס

צבע, אור וקסם. קליגראפיה, בנטו, מאנגה . מי תהיה המעצמה הגדולה הבאה?  יפן המדינה העשירית בגודלה בעולם ובין המשפיעות ביותר.אילו השפעות יצאו מהאי היפני וכיצד אנו- אנשי המערב מושפעים מהן עד היום.

על מנת ללמוד היטב את השפה היפנית יש להבין את מקורות התרבות היפנית העתיקה והמודרנית כאחד, לכן ישולבו גם סיפורים ואנקדוטות מניסיונה האישי של המדריכה.

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

 

 

כלכלן צעיר  מדריכה:  אדווה  בת-שיר 

בואו לגלות את הניצוץ שבהון, לצלול יחד לעולם של כספים ופיננסים.

הכלכלה משפיעה על כל דבר שאנו עושים, חווים או רואים במהלך חיינו. בחוג נבדוק כיצד עולם ההון מתנהל, מדוע הוא חשוב לנו כל כך, איך הוא משפיע על החיים שלנו ואיך כל זה יכול לעזור לכל אחד מאתנו בעתיד.

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

 

לנגן על המחשב  מדריכה: דגנית אלקיים

החוג משלב יצירתיות שבין עולם המוסיקה ועולם המחשבים. במהלך החוג נלמד לכתוב מוסיקה למחשב באמצעות קודים, נבנה סינתסייזרים וננגן עליהם באמצעות עכבר המחשב מקלדות ועוד.ביחד ניצור תזמורת אלקטרונית עשירה ומגוונת. הקורס אינו דורש ידע מוקדם במוסיקה או בתכנות

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

 

לצאת מהריבוע – אוריגאמי וגיאומטריה   מדריך: איתי הכהן

האם כוכב נינג'ה בנוי מטרפזים או מדלתונים?  האם אפשר ליצור "שטיח" של ארבעה כוכבים מדף אחד? כמה פאות לקובייה? מה זה תמניון? מכמה דפים אפשר להכין קובייה? אחד מספיק? האם אפשר משלושה? מארבעה?

באוריגמי המסורתי קיפלו בדרך כלל דמויות, ציפורים, בעלי-חיים, פרחים, סירות וקופסאות. בשנים האחרונות הולך ומתחזק הקשר בין טכניקות של אוריגמי לתחומים גיאומטריים תיאורטיים, הן בדו-ממד והן בתלת ממד. השאלות הנ"ל  ועוד רבות אחרות  נלקחות מעולם הגיאומטריה ומקבלות תשובה שהיא גם מאלפת וגם "מעלפת" (מרוב יופי) – בקיפולי נייר!

נעסוק בשאלות כאלה ובתשובות אפשריות, מהיכרות "בידיים" של עובדות גיאומטריות ועד חקירה ופתרונות מוחשיים לחידות בתחומים אחרים של המתמטיקה.

הלימוד יהיה בעיקר דרך עשייה אישית ויכוון לטיפוח יכולות כגון סבלנות, ריכוז, דיוק, קואורדינציה ומוטוריקה, יכולת להתגבר על קשיים, מעקב אחרי הוראות ועבודה בשלבים.

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

 

מוח האדם -מכונה מסתורית ומופלאה מדריכה: משי וולוביץ

בני האדם נחשבים לבעל החיים היחיד עם אינטליגנציה רגשית, פעולות קוגניטיביות* גבוהות ויחסים מורכבים. האם זה נכון? ואם כן, מה מבדיל בין האדם לשאר בעלי החיים? התשובה לכך טמונה במוח! במהלך השבועות נחקור את הנושא המרתק והחם ביותר במחקר כיום- מוח ותפיסה! החוג פונה לכל חוקרי המוח וגם רופאי המוח העתידיים וישלב תופעות מעניינות ומשונות שקורות במוח האדם. לתלמידים מצפה למידה שזורה בהמון הנאה

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות


מוסיקה ויצירתיות  מדריך: ירון בכר

מטרת הקורס לחשוף את הילדים למוסיקה מגוונת מכל קצוות תבל  והזמנים, להבין את שפת המוסיקה ואת כוחה להשפיע על חיינו. המוסיקה, כמכונת זמן, לוקחת את הילדים למסע מרתק בו יכירו יצירות מופת ויבינו את כוחה של המוסיקה להשפיע על עולם הרגשות והדמיון, ואת יכולתה להוות מראה לתקופה ולארועים משמעותיים בהיסטוריה. הילדים ילמדו על חוקי הטבע של הצלילים, אפקטים, מוסיקה לסרטים, אשליות סאונד ועוד, דרך הדגמות על מחשב וסינטיסייזר. כמו כן, חשיבותה של המוסיקה כפס הקול של חיינו ויכולתה המופלאה לגרום למוח שלנו להיות פעיל על כל אזוריו, להעצים את יכולותינו, את מהירות המחשבה, את ההבנה המתמטית שיש במוסיקה, ופיתוח היצירתיות.

במיוחד בתקופתינו, בה קצב החיים מהיר ותובעני, החשיפה של הילדים למוסיקה הקלאסית מלמדת אותם גם לדעת להוריד הילוך במרוץ החיים וגם את היכולת להנות מיצירות מורכבות וארוכות.

השלב האחרון בהקלטת שיר או כל יצירה מוסיקלית הוא שלב המיקס בו אנחנו קובעים את עוצמת הכלים והיחס ביניהם, במיקס טוב שומעים גם את הסולן בבירור וחזק יותר משאר הכלים וגם אפשר לשמוע את כל הפרטים הקטנים. בדומה לכך, גם בחיים צריך באלנס טוב, לדעת להבחין בין העיקר לתפל, ומי לא היה רוצה שיהיו לו חיים כשהכל בבאלנס מושלם?

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

 

 

 

מצחקים מתמטיים   מדריכה: אדווה בת שיר

בחוג זה נעסוק בפיתוח חשיבה מתמטית מקורית, פיתוח יצירתיות,לימוד הדדי ויצירה משותפת , פיתןח הביטחון העצמי במציאת פתרונות לא קונבנציונליים, עידוד הסתכלות וחשיבה מעמיקה על חידות מתמטיות קשות.

נתמודד עם פריצת כספות –על ידי  קודים של מספרים, חידות מתמטיות ופרדוכסים מפורסמים, קסם ושעשועים במספרים [פירמידות וריבועי קסם] , סידורים לוגיים, סדרות חשבוניות, מציאת שיטות שונות לבניית סודוקו ולפתרון סודוקו, בעיות היגיון פתרון בעיות מהסוף להתחלה, וסדרות חשבוניות- סדרת פבונאצ'י.

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

 

 

סודות החשמל  מדריכה: יבגניה רוזנבלום

מסע לעולם המרתק של החשמל תוך כדי ניסויים והתנסות בגישה יצירתית למחקר: נבנה סוללה ומגנט. נרכיב מעגלים חשמליים בעצמנו.

נלמד על תופעות חשמליות בלב ובמוח , בתוך האטומים ובמרחב הבית. נבין מהם חשמל סטטי ומהו זרם חשמלי, מהם גלים אלקטרומגנטים ומה לדגים ולחשמל.

 חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

 

סטארט אפ  מדריך: יואב רולר

יש לי רעיון! איך מוציאים אותו לפועל?  אנו חיים במדינת ישראל הנמצאת בין המובילות בעולם בתחום היזמות והחדשנות. אולי צץ לנו איזה רעיון מעניין אך עדיין לא לקחנו אותו לשלב הבא

איך הופכים רעיון למציאות ? מהי חשיבה מחוץ לקופסא ?   איזה עוד רעיונות יכולים להיות לי ?

בחוג נכיר ביחד את השדות השונים מהם נולדים רעיונות ונגלה מהי יזמות. נפעל כצוות מחקר ופיתוח בחקירת רעיונות שונים ובמימושם בשלבים השונים כמו עיצוב מוצר, סקר קהל, בניית מודל עסקי, פרסום וגיוס מימון, יצור, שיווק ועוד.

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות


 

קליפ צעיר  מדריכה:  שירי פרייס

במקום בו מוזיקה, דמיון וקולנוע נפגשים נולד הוידאו קליפ. אפשרות ליצור קליפ צבעוני, עשיר, מלא חיים. ליהנות מהבעה אישית וחופש יצירתי. במהלך המפגשים נכיר יוצרים מהתחום, נשמע הרבה מוזיקה ונלמד לספר סיפור בצורה מסקרנת ומהנה

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

 

 

תסריט וסרט  מדריכה: שירי פרייס

נלמד יחד כיצד לספר סיפור, מה תפקידו של הגיבור, איך יוצרים קונפליקט. נאפשר לכל תלמיד לתת ביטוי לעולמו הפנימי, ויחד כקבוצה התלמידים ילמדו איך לשתף פעולה, לשחק, לביים, לצלם, להפיק ולערוך את היצירות האישיות שלהם לסרטים עלילתיים קצרים.

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות