מכון אריקה לנדאו

נוסד 1969

חוגים לילדי גן חובה – ממשיכים

 

גן חובה – תלמידים ממשיכים
יום א' יום ב' יום ג'  יום ד' יום ה'
16:00-17:30    שבט הילדים *
     Jr FLL -צעדים ראשונים במדע וטכנולוגיה *  
         
17:30-19:00  
         

לחזרה לרשימות החוגים לפי קבוצות גיל לחצו כאן

* מלא/סגור לרישום

 

 

החוגים:

 

Jr FLL -צעדים ראשונים במדע וטכנולוגיה  הדרכה: ירדן לונברג

חוג Jr.FLL חושף את הילדים הצעירים בפני העולם המרתק של מדע וטכנולוגיה.
בתחילת התוכנית נציג בפני הילדים אתגר מדעי שעומד בפני המדענים של היום וביחד נגבש פתרון קבוצתי לאתגר.

הילדים ילמדו, יחוו וישתמשו בתהליכים ועקרונות מדעיים מהעולם האמיתי תוך כדי עבודת צוות, שיתופי פעולה עם חבריהם לקבוצה, משפחה ולפעמים אפילו מומחה חיצוני. לאחר חקר מעמיק של הנושא שיבחרו להתמודד עמו תחת האתגר הילדים יעצבו ויבנו פתרון לאתגר תוך שימוש ברכיבי הלגו. בנוסף, הילדים ילמדו לתכנת בעזרת ערכת WeDo של חברת LEGO Education ויעשו שימוש במנועים וחיישנים של הערכה.

בסוף התהליך ובאמצעות חקירה מעמיקה, חשיבה יצירתית ודמיון, הילדים יגבשו פתרון קבוצתי לאתגר אותו יציגו בעצמם בסוף הסמסטר תוך באמצעות חלקי ®LEGO, רכיבים נעים ופלקט המסביר על עבודתם.

אתר fll לעיון :  https://www.firstisrael.org.il

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

 

 

שבט הילדים  הדרכה: יעל קרסיק

איך יראה שבט במאה ה-21 ? איך נרצה שהוא יהיה? איזה חוקים נבחר? איך נעצב את המרחב שלנו? מה יהיה בפנים ומה נשאיר בחוץ? מה נרצה להשאיר טבעי ופראי ומה נרצה לעבד ולעדן?

בחוג שלנו נכיר את היסודות מהם בנוי הטבע, נתבונן במחזוריות סביבנו, נלמד להקשיב אחד לשני ולסביבה ונכיר את תרבויות האדמה של העבר, נבנה את המחנה, נחווה מעגלי שיתוף סביב המדורה, נלמד לקשור קשרים 'צופיים' ונהנה מהקשרים ביננו, וניצור מהחומרים של הטבע.

הילדים בחוג ילמדו הקשבה לטבע ולזולת ככלי לתקשורת בין אישית. דרך ההתבוננות בטבע הם יפתחו סבלנות לתהליכים של צמיחה והתפתחות שאורכים זמן ומתוך כך הבנה של ההכרח לדחות סיפוקים.

מהעיסוק בגבולות המחנה והחוקים ומה שמותר ואסור בו, הילדים יפתחו רגישות ומודעות לגבולות האישיים של כל אחד מאתנו, לגבולות של החברים שלנו וגם של המדריכה…..

יהיו שותפים ופעילים בקבלת החלטות קבוצתית, ויפתחו תחושת מסוגלות אישית ומיומנויות מוטוריות דרך ההתמודדות עם משימות המחנה.

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות