מכון אריקה לנדאו

נוסד 1969

חוגים לילדי כיתה ה'

כיתה  ה'
ימי א' ימי ב' ימי ג' ימי ד' ימי ה'
16:00-17:30 פיצוח קוד והצפנה * זואולוגיה ואבולוציה צילום
    דוקומדיה *
     תסריט וסרט
17:30-19:00 יסודות התכנות בסקראצ' * מבוכים ודרקונים- עושים היסטוריה *   כתיבה יצירתית לגו רובוטיקה
יזמות ותלת מימד * אנימציה ואפליקציה קליפ צעיר  כימיה ופיזיקה ביחד ולחוד
ממשיכים לחשוב מתמטיקה מתחיל בשעה 18:15. לבוגרי החוג לחשוב מתמטיקה בלבד*

לחזרה לרשימות החוגים לפי קבוצות גיל לחצו כאן

 * חוג מלא/סגור

 

 

החוגים:

 

אנימציה ואפליקציה  הדרכה: עידו גולן

דמיינו שיכלנו להמחיש חלומות…  בחוג אנימציה ממוחשבת נכיר מונחים וסיפורים ש"מאחורי הקלעים", ניצור סרטונים, ביחד ולחוד, נחלום ונמציא עולמות, נגשים משאלות, ננפיש משחקי מחשב נשתף פעולה ואולי אף נגיע אל עצמנו יותר… נחפש ונחקור, נצחק, נופתע, נאתגר את עצמנו בעיצוב דמויות, בהבעות פניהן והנפשתן ונלמד כלים ודרכים שיעזרו לנו להעצים ולפתח את החשיבה היצירתית.

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

 

דוקומדיה  הדרכה:  שירי פרייס

רוצים להביא את המחשבות שלכם למסך? לחקור, לצלם, לערוך ולהפיק כתבה כמו בטלויזיה? בחוג דוקומדיה נוכל ללמוד מה זה קולנוע דוקומנטרי, איך מספרים סיפור אישי, מהם מרכיבי הראיון.

נצפה בקטעים מסרטים ונצא לצלם בעצמנו ברחבי המתחם. חוג מעשיר וחוויתי שנוגע ליום יום שלנו ומאפשר דרך יצירתית ומקורית לביטוי העולם האישי של הילדים.

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

 

זואולוגיה ואבולוציה  הדרכה: יותם בן אורן

החוג יעסוק במגוון נושאים בזואולוגיה ובהם ראשית החיים, אבולוציה, גנטיקה, זכרים ונקבות בעולם החי, ביות בעלי-חיים, אקולוגיה והתנהגות בעלי חיים.

החוג ישלב עבודה בקבוצות, משחקים, יצירה ותצפיות.

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

 

 

יזמות ותלת מימד הדרכה: אילה ברדיאן

קרה לכם שרציתם להמציא משהו ולא ידעתם איך? כיצד הופכים רעיון למוצר?

בחוג תוצג בעייה אמיתית , וביחד נפעיל חשיבה יצירתית לפתרון. נעבוד בעבודת צוות, ובעזרת תוכנת Tinkercad (מידול בתלת מימד) נלמד לעצב מוצר חדש.

נפעל כחברת הזנק דרך מחקר ופיתוח מוצרים חדשים, נבחן מי קהל היעד, מה החומרים העומדים לרשותנו. נתכנן מוצר ונבדוק אם הוא עובד. אחרי שנסיים, זה הזמן לחשוב איך לשווק את המוצר בדרכים יצירתיות.

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

 

 

 

יסודות התכנות בסקראצ' הדרכה: ארז דוכן

בחוג  נעסוק ביסודות התכנות – מה היא בעצם תוכנית מחשב? מהו אלגוריתם? מהם תנאים? אלו סוגי לולאות שונות קיימים ומה השימוש שלהם? על נתונים ומשתנים, ארועים מסוגים שונים, מסרים בין אוביקטים ועוד.

את המושגים והמיומנויות השונות נכיר בחלקו הראשון של הקורס בעזרת בניית משחקים ותוכניות פשוטות בסביבה הגרפית של סקראץ' המאפשרת חופש גדול ותכנות פרויקטים מורכבים ובמקביל פשוטה מאוד לשימוש. בחלקו השני של הקורס תעסקו בפרויקטים שאתם תמציאו כאשר הדגש יהיה על היצירתיות והדמיון, חשיבות התכנון וכמובן היישום.

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

 

כימיה ופיזיקה ביחד ולחוד  הדרכה: יבגניה רוזנבלום

נלמד עקרונות בכימיה ופיסיקה ואת השילובים ביניהם. מה זה מולקולות, אטומים ,אלקטרונים, קוורקים ושאר החלקיקים המוזרים. מתי פועל הכוח הצנטריפוגלי וכוח המשיכה? מה הקשר בין חשמל ומגנטיות? מה זה צפיפות ומתח פנים? למה מתרחשות תופעות טבע שונות? נעשה ניסויים, וניסויים ועוד ניסויים..

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

 

כתיבה יצירתית  הדרכה: איגור רומננקו

בחוג נצא למסע ברחבי העולם. נגלה עולמות חדשים ברחבי הזמן והמרחב, נפענח חידות מאתגרות, חידות הגיון מיוון או חידות לשוניות בשפתנו אנו, נשמע מעשיות מרחבי העולם, משלים אגדות וסיפורי מיתולוגיה.

בשלב מתקדם של הקורס הילדים יתחילו לקחת את המושכות לידיים, ובעזרת ההשראה והתבונה שנצליח לסחוט מהספרות העממית, אנו נכתוב בעצמנו חידות חדשות שלא נכתבו מעולם, נלמד לבנות פתגמים, משפטי חכמה ולבסוף נכתוב סיפור אחד, ביחד. נתבסס על סיפורי ה"נונסנס" המגיעים אלינו מיבשת אמריקה, ובסוף הקורס כל ילד יקבל ספרון שהוא עצמו אחד מסופריו.

כמובן שנשאיר מקום להרבה בדיחות, כיף וחוויות שאפשר לחוות רק במסע מיוחד, בעולם האגדות והסיפורים, הרי שהינו עולם הדמיון האנושי בעצם, וזה חסר גבולות, לעומת העולם שלנו.

כל זה כמובן קורה בהנחיית ועל בסיס שיעוריו וחומריו של מיכאל אבס

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

 

לגו רובוטיקה  הדרכה: פליקס חודק

עולם הרובוטיקה הולך ותופס מקום נכבד בעולמינו ; מדלתות אוטומטיות, שואבי אבק ועד מכוניות אוטונומיות, ומכונות חושבות, העתיד כבר כאן !

הקורס ישלב בין הכרת מושגים מתחום הרובוטיקה והתכנות, לבין תכנות רובוט LEGO NXT  .

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

 

ממשיכים לחשוב מתמטיקה מתחיל בשעה 18:15 הדרכה: מריה גרינגלז

החוג נועד לבוגרי החוג "לחשוב מתמטיקה"  – בחוג התלמידים ירחיבו ויעמיקו את הידע וימשיכו לפתח את מיומנויות החשיבה המתמטית

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

 

מבוכים ודרקונים – עושים הסטוריה הדרכה: יובל פורת

מבוכים ודרקונים הינו סגנון משחק תפקידים שולחני שיצא באמצע שנות השבעים ומאפשר לשחקנים לשחק דמויות מגוונות בהרפתקאותיהן – מציאת אוצר, לחימה במפלצת מרושעת, ועוד.

בחוג נשתמש בכלי הזה כדי ללמוד על אירועים ודמויות היסטוריים, כאשר המשתתפים ישחקו דמויות היסטוריות ומיתולוגיות עם טוויסט קטן – לכל הדמויות יש כוחות שקשורים לתפקידים ההיסטורי.

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

 

 

פיצוח קוד והצפנה הדרכה: ארז דוכן

םיחנעפמ – קידוד הצפנה ופיצוח,  מוזר?! זו לא טעות, זה שם החוג.

בחוג נלמד על צפנים שונים, כמו צופן קיסר בו השתמש יוליוס קיסר כבר לפני כאלפיים שנה להעברת מסרים סודיים. נלמד על צפני החלפה שונים שהיו בשימוש לאורך השנים, נחפש את החולשה שלהם ונתנסה בפיצוח שלהם. נלמד על האניגמה מכונת ההצפנה הגרמנית ממלחמת העולם השנייה והשיטות והאנשים שעמדו מאחורי הפיצוח שלה. נלמד על שיטות הצפנה מודרניות שמשתמשים בהם גם היום ועל הרעיונות המתמטיים מאחוריהם ועוד.
השיעורים משלבים בין התנסויות בהן תהיו מאוד פעילים, לבין שיעורים בהם נלמד נושאים מורכבים ובהם תידרשו בעיקר לסקרנות והקשבה.

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

 

 

צילום  הדרכה: שרון קנה

מפגש עם עולם הצילום על גווניו, מטכניקות ישנות, כמו פוטוגרמה מצלמות נקב, דרך יסודות הצילום ופיתוח המחשבה על הדימוי ותפקידו, עד צילום עכשווי, פוטושופ וסמרטפון

במהלך החוג נכין מצלמות נקב, שהן פשוט קופסא עם חור, נדפיס בחדר חושך את הדימויים שיתקבלו. כמו כן נדפיס בחדר חושך פוטוגרמות כחלק מהתהליך הכללי של הבנה ומשחק עם אור.

התלמידים ילמדו מושגים וחוקים בשפת הצילום, אשר אותם יישמו בעזרת מצלמות הטלפון החכם ומצלמות דיגיטליות ונעשה היכרות עם תוכנת עריכת התמונות פוטושופ

מעבר להנחלת הידע הטכני התלמידים ילמדו להשתמש במצלמה ככלי אמנותי, כאמצעי להבעה אישית.

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

 

 

קליפ צעיר הדרכה: שירי פרייס

אוהבים מוזיקה? מזמזמים כל היום את המילים של השיר? זה הזמן לעשות לו קליפ! נצא למסע בזמן מראשית הקליפ עד ימינו. נלמד איך לכתוב תסריט לוידאוקליפ ואח"כ גם ממש להפיק. הזדמנות לשיר, לרקוד, לשחק, לביים, לצלם, ולערוך את הקליפ האישי שלכם. אפשר להשתמש בכתוביות, אפקטים, סטופ מושן ועוד המון דרכים מקוריות.

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות

 

 

תסריט וסרט  הדרכה: שירי פרייס

חולמים ליצור סרט, לביים שחקנים, להרגיש לרגע כמו במאי בעולם האמיתי? בחוג נלמד כיצד לספר סיפור, מה תפקידו של הגיבור, איך יוצרים אקשן, מתח, קומדיה וכל עולם שעליו תחלמו. נשחק, נביים, נצלם, נפיק ונערוך את היצירות האישיות לסרטים קצרים שתוכלו לקחת הביתה ולהראות למשפחה וחברים.

חזרה לרשימת החוגים לפי ימים ושעות