מכון אריקה לנדאו

נוסד 1969

סדנת הורים – 'טעימות' חוגים

אנו שמחים להציע סדנה מיוחדת להורים לתלמידי המכון, הכוללת ארבעה מפגשים במהלכם אנו מזמינים אתכם ההורים להתנסות בחוויה הלימודית ובדרך החינוכית, ברוחה אנו פועלים במכון אריקה לנדאו. או בקיצור, מה עושים בשיעור?

במרחב אותו אנו יוצרים במכון, אנו מאפשרים לתלמידים לבחון את העולם מזוויות שונות מתוך תפישת חינוך בין-תחומי וגישה יצירתית. הלמידה בשיעורים חווייתית, משלבת התנסות, דיון ומשחק, ומעודדת שאילת שאלות כדרך להביע דעה או רעיון, כבסיס לדיאלוג ולאינטראקציה חברתית.

במהלך חוג ההורים יתקיימו שלושה שיעורים בתחומי דעת  שונים –  אמנות, מדע וטכנולוגיה. השיעורים יועברו על ידי מדריכי המכון, במתכונת דומה לזו אותה חווים הילדים.

צילום נבחן מהו צילום? מה היו הנסיבות ההיסטוריות להתפתחותו וכיצד או האם השתנה? נשקיף על העולם דרך עינית המצלמה, נעסוק ביצירת פריים וקומפוזיציה, נתנסה בחדר חושך.

ראיה ואשליות חזותיות ניחשף למסתורי המוח האנושי. נבדוק מה הוא תפקידו של המוח בתהליך הראיה? למה צריך ללמוד לראות? האם העולם שסביבנו רק נדמה לנו? כיצד רואה העין ומתי המוח "רואה" את מה שלא קיים? מי רואה הכי טוב בלילה ומי רואה הכי הרבה צבעים ביום? מה זה הזיות ומה זה אשליות חזותיות ומתי הן קורות.

רובוטיקה  ניחשף לעולם הרובוטים, תוך היכרות עם מרכיביו המגוונים: אלקטרוניקה, מכניקה, תכנות ולוגיקה. נבדוק מה פירוש המילה רובוט ? ננסה להבין מה ההבדל בין רובוט למוצר חשמלי? נתנסה בבניית מודל של רובוט ונתכנת אותו לפעול באמצעות חיישן.

המפגש הרביעי הוא מפגש מסכם במהלכו נקיים דיון פתוח בהשתתפות ההורים, מדריכי החוג ויועצת חינוכית על התפיסה החינוכית הייחודית של המכון.

המפגשים בני שעה וחצי כל אחד יתקיימו בימי שלישי בין השעות 17:30-19:00 בתאריכים 19.5, 26.5, 2.6, 9.6.

מחיר לאדם: 250 ₪ לכל הסדרה. מחיר לזוג  350 ₪ (הורה שני /סבא/סבתא)

מספר המקומות בסדנה מוגבל. לרישום יש לפנות אל היועצת המלווה את הסדנה – טליה קלייטמן במייל erica5@ypipce.org.il ולציין מספר טלפון.